Batman bilişimde cazibe merkezi olacak

Onursal Başkanlığını Batan Valisi Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın yapacağı Batman Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu kuruldu.

Batman bilişimde cazibe merkezi olacak
Yayınlama: 11.02.2024 11:49:42
34
A+
A-

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Batman Valiliğinin onayı ile Batman’da tüm bilişim ve teknoloji konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek olan Batman Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulunda Batman Üniversitesi, TPAO, Necat Nasıroğlu Vakfı, Batman İl Özel İdaresi, Batman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Dinç Grup, Dene-Yap (Gençlik Spor İl Müdürlüğü), İCATHANE- (TÜGVA) paydaş oldular. Batman’ı bilişimde cazibe merkezi yapma şiarıyla kurulan Batman Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Çankaya ve FERNAS İcra Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Nasıroğlu seçildi.

Batman Bilişim ve Teknoloji Danışma Kurulu, bölgedeki bilişim ve teknoloji potansiyelini maksimize ederek Batman’ı bu alanda bir lider yapma vizyonuyla hareket ediyor. Kurul, öğrencilerin yenilikçi fikirlerini ve projelerini desteklemek, bu fikirleri gerçeğe dönüştürebilecek firmalar ve yatırımcılarla buluşturmak amacıyla kapsamlı bir platform işlevi görüyor. Bu süreçte, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve bölgedeki teknolojik inovasyonu teşvik etmek öncelikler arasında yer alıyor. Kurulun hedefleri arasında, Batman’da teknoloji ve bilişim alanındaki bilgi ve becerileri artırmak, yerel yetenekleri ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak ve bölgesel kalkınmayı hızlandırmak bulunuyor. Özelikle gençler arasında girişimcilik ruhunu ve teknolojik yenilikçiliği teşvik eden etkinlikler, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenerek, öğrencilerin ve genç girişimcilerin teknolojiye olan ilgisi ve katılımı artırılmaya çalışılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.