Belediyeden aşevlerine araç desteği

Batman il merkezi ve ilçelerde bulunan yoksul vatandaşlara yemek sevkiyatında kullanılacak 7 araç için Valilik bahçesinde aşevleri araç teslim töreni yapıldı.

Belediyeden aşevlerine araç desteği
Yayınlama: 12.02.2024 16:38:54
124
A+
A-

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edilen 7 aracın teslimat töreni gerçekleştirildi. Batman Belediyesi tarafından 7 araç yapılan tören ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi. Aşevlerinin araç ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak valilik bahçesinde düzenlenen teslimat törenin de konuşan Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp, “İlçelerimiz ve merkezde olmak üzere üç çeşit sıcak yemeği vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bin 172 aile şuan bu hizmetten faydalanıyor. Toplam yararlanan vatandaş sayımız dört bini geçti. Bununla gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“YEMEKLER HIZLI ŞEKİLDE ULAŞTIRILACAK”

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu da, vatandaşlara hızlı ve konforlu bir hizmet sunmak için atılım yaptıklarını belirtti. Nasıroğlu, “Teslimatı yapılan 7 aracımız ilçe ve merkezdeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza hızlı ve sıcak şekilde yemeklerini ulaştıracak. Bu da sosyal belediyecilik ve sosyal devlet olmanın en güzel örneğidir. Biz eğer insanlarımıza devletin şefkatli elini zamanında ulaştırabiliyorsak bundan büyük mutluluk duyarız. Sosyal devlet olmak insanların ihtiyacını karşılıyor olmak demektir. Sadece temenni ile değil icraatla da bunu yapabilmek önemlidir. Bizler Batman’da yeni bir vizyon ve anlayışın ilklerini yapıyoruz. Bu anlayış Türkiye de en birinci anlayıştır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.