“Çocuklarımızı sosyal medyada denetmeliyiz”

Ailelerin çocuklarını internet, sosyal medyayı daha bilinçli ve özenli kullanmalarını sağlamak ve sosyal medyanın olumsuz etkilerinden korumaları gerektiğini belirten Bilgisayar Mühendisi Muhammed Hüseyin Yıldızbaş, önemli tavsiyelerde bulundu.

“Çocuklarımızı sosyal medyada denetmeliyiz”
Yayınlama: 15.02.2024 14:24:11
26
A+
A-

Bilgisayar Mühendisi ve Yazılım Eğitmeni Muhammed Hüseyin Yıldızbaş yaptığı açıklamada, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber gündelik hayatın vazgeçilmez parçası haline gelen sosyal medya platformlarının çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı. Dünya genelinde internet ve sosyal medya mecraların kullanımının gittikçe arttığına dikkat çeken Yıldızbaş, internet ve sosyal medya kullanım yaşının her geçen gün düştüğünü ifade etti. Bu anlamda çocukları, öğrencileri büyük bir tehlikenin beklediğini vurgulayan Yıldızbaş, “Çocuklarımızı dışarıdaki tehlikelerden koruduğumuz gibi sosyal medyanın zararlı paylaşımlarından da korumamız gerekiyor. ‘Çocuğumuza bir şey olmaz’ gibi düşünceye kapılsak da sosyal mecranın fiziki hayatı etkilediğinin farkına varmamız gerekmektedir” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI DENETLEMELİYİZ”

Sosyal medya mecralarının ileriki süreçlerde çocuklar üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabileceğinin unutulmaması gerektiğinin altını çizen Yıldızbaş, “Çocuklarımızı özgürlüklerini ellerinden almadan denetim altında tutmalıyız. Hatalara karşı önceden önlem almalıyız. Hataları görmezden gelmemeliyiz ve bu hataları minimize etmek için uğraşmalıyız. Çocuklarınızın sosyal medyasını takip edemiyorsanız abisi, kardeşi veya bir akrabası üzerinden takip etmeniz gerekir. Çocuk bu takibi fark ettiği zaman yapacağı en ufak bir hatayı dahi kendisini geri plana itebilir” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.