“Gazze’deki belediyelerle kardeş belediye olacağız”

Batman’da partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım programında konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, aldıkları her bir belediyeyi Gazze’deki belediyelerle kardeş belediye ilan edip Filistinlilere bu manada destek vereceklerini söyledi.

“Gazze’deki belediyelerle kardeş belediye olacağız”
Yayınlama: 05.02.2024 12:52:58
29
A+
A-

Siyasi parti olarak yola çıkışlarının üzerinden 11 yıldan fazla bir zaman geçtiğini aktaran Yapıcıoğlu, 2012’nin sonunda “Dürüst Siyaset Gerçek Adalet” şiarı ile bismillah deyip yola çıktıklarını anımsattı.

“DALGA DALGA BÜYÜDÜK”

İlahi rızayı hedefe koyarak yola çıktıklarını belirten Yapıcıoğlu, “Siyasetimiz insan merkezlidir dedik, ‘hedefimiz adaleti yeniden tesis etmektir’ dedik. Bu hedefe doğru emin adımlarla yola çıktığımız günden beri durmaksızın ilerliyoruz. Birileri bizi durdurmaya, yürüyüşümüze ket vurmaya, önümüze engeller koymaya, bizi yolumuzdan saptırmaya gayret sarf ettiler. Hatta bizi durduramayacaklarını anlayanlar bazen vites yükselttiler, kökümüzü kazımaktan falan bahseder oldular. Ama Allah’ın izniyle dalga dalga büyüdük, aşama aşama ilerledik, basamak basamak bu sancağı yükseklere çıkardık” dedi.

“GAZZE’DEKİ BELEDİYELERLE KARDEŞ OLACAĞIZ”

“Aldığımız her bir belediyeyi Gazze Şeridi’nde bir belediye ile kardeş belediye ilan edeceğiz” diyen HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Var gücümüzle çalışalım, siyasi gücümüzü olabildiğince arttıralım. Biz belediyeleri alalım ve aldığımız her bir belediyeyi Gazze Şeridi’ndeki bir belediye ile kardeş belediye ilan edelim ve inşallah araya bir köprü kuralım. Elimizdeki bütün imkanı oradaki kardeşlerimiz için kullanalım. O yüzden bu önümüzdeki 31 Mart yerel seçimleri sadece bir belediye başkanlığı seçimi değildir. Allah’ın izniyle çok iyi bir sıçrama yaparak güzel bir sonuç elde edersek, bu sadece belediyeleri kazandığımız şehirlere değil, bütün bir memlekete tesir edecek. Hatta sınırlarının ötesine, İslam coğrafyasına da olumlu manada etkileri olacaktır. Gazze’nin daha fazla yardım alabilmesi, Aksa’nın bir an önce hürriyetine kavuşabilmesi için gecemizi gündüzümüze katarak ve bu işi başarabileceğimize inanarak sokağa inip her bir vatandaşımıza dokunacağız.”

“BELEDİYECİLİĞİ HALKIMIZA GÖSTERME ZAMANI”

Bazı merhaleleri kat ettiklerini ifade eden Yapıcıoğlu, “Partimizin kuruluşundan hemen 15 ay sonra yani 2014 yerel seçimlerine katıldık. İlk katıldığımız seçim olmasına rağmen hatırı sayılır bir oy elde ettik. Seçime girdiğimiz yerlerin pek çoğunda ikinci veya üçüncü parti olduk. Belki o seçimde hiçbir yerde birinci parti olup belediye kazanamadık ama bir sonraki seçimde, 2019’da bir belediyemiz oldu ve bir sonraki parlamento seçimlerinde de 4 parlamenterimiz Meclis’te davamızı temsil etme konumuna geldi ve inşallah bu aşamadan sonra diyoruz ki önümüzdeki 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimlerde artık HÜDA PAR belediyeciliğini de halkımıza gösterme, fiilen bunu ortaya koyma zamanı olacaktır inşallah.” diye konuştu.

“RÜŞVET VE YOLSUZLUK ASLA OLMAYACAK”

Belediyecilik anlayışlarında insan merkezli siyasetin olduğunu herkese göstereceklerini vurgulayan Yapıcıoğlu, “Bizim belediyelerimizde Allah’ın izniyle rüşvet ve yolsuzluk asla olmayacaktır. Bizim belediyelerimizde Allah’ın izniyle hizmetler adil bir şekilde yapılacak. Bizim belediyelerimizde hiç kimseye zerre kadar haksızlık yapılmayacak, adam kayırmacılık olmayacak, hizmetler ihtiyaca göre dağıtılacak.” dedi.

“BELEDİYE GİRİŞİNE HADİSİ ŞERİF ASILACAK”

Aldıkları her belediyenin girişine ‘rüşvet alan da veren de melundur’ hadisi şerifini asacaklarını ifade eden Yapıcıoğlu, şunları söyledi: “Biz Müslümanız, Allah’a ve ahiret gününe inanan insanlarız. Bu dünya hayatının her şey olduğuna inanmıyoruz. Bu dünya hayatı sona erdiğinde yok olup gideceğimize inanmıyoruz. Bu hayattan sonra bir hayatın varlığına inanıyoruz. Burası imtihan meydanıdır. Burası çalışma, çabalama yeridir. Biz öbür taraftaki ücrete, nimete talibiz. O yüzden bu dünya hayatının ve bu dünya hayatında sahip olacağımız her şeyin bize emanet olduğuna inanıyoruz. Biz Allah’tan başkasının önünde eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Biz Allah’ın mutlak emri olan adaleti gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyacağız ve bizim aleyhimize göründüğünde bile adaletten milim ayrılmayacağız. Eğer milletimiz 31 Mart günü şehirlerin idaresini, belediyelerin yönetimini emanet olarak bize tevdi ederse bu yönetimi adaletle gerçekleştireceğiz ve milletin malını son kuruşuna kadar milletin hizmetinde kullanmaya ahdetmişiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.