Gazze’ye “Cansuyu” oluyorlar

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, savaşın başladığı Ekim 2023 tarihinden itibaren Mısır’dan Refah sınır kapısı üzerinden bağışçıların desteği ile yardımlarını ulaştırmaya çalışıyor.

Gazze’ye “Cansuyu” oluyorlar
Yayınlama: 11.02.2024 11:47:46
30
A+
A-

Kasım 2023 tarihine 7 tır acil insani yardım malzemesini Gazze’ye ulaştıran Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, serum, antibiyotik, tekerlekli sandalye, koltuk değnekleri, sargı bezleri ve ameliyatlarda kullanılan narkoz ilaçlarından oluşan 1 tır tıbbi malzeme, 300 tona ulaşan 14 tır un, 2 bin gıda kolisini taşıyan 2 tır, 50 bin litre paketlenmiş içme suyundan oluşan 2 tır ve 2 bin adet battaniyeden oluşan 1 tır olmak üzere toplam 20 tırlık yardım konvoyunu Gazze’ye ulaştırmak üzere yola çıktı. Dernek Koordinatörü Bilal Değirmenci “Daha önce ulaşan tırlarımızın ardından şuan da temel gıda, içme suyu, barınma ve medikal içerikten oluşan 20 tırdan fazla yardım tırlarımızın hazırlıklarını yaptık. Mısır’dayız ve buradaki lojistik merkezimizde tırlarımızın yüklemle işlemlerine devam ediyoruz. İnşallah tüm tırlarımız hazır olduğunda 300 ton üzerinde un ağırlıklı olmak üzere kuru gıda bunun yanında 1 tır medikal yardım 2 binden fazla battaniye 50 bin litre temiz içme suyu paketi olmak üzere acil yardımları buradan Refah sınır kapısına ardından da Gazzeli kardeşlerimize ulaştıracağız” dedi.

“BURADA ŞARTLAR ÇOK AĞIR”

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüsü Necati Eroğlu ise “Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin gönüllüleri olarak buradayız. Burada şartlar çok ağır. Bir an evvel Gazze’deki mağdur olan o kardeşlerimize, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize gıdanın, suyun, tıbbi malzemenin bir an önce ulaşmazı lazım. Biz gönüllülerde 7/24 çalışarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.