“Hiçbir operasyona mağlup olmayacağız”

TPAO Batman Petrolspor yönetim kurulu, deplasmanda Silifke Belediyespor ile 1-1 berabere kaldığı maçta, hakemin yanlı tutumu, kötü yönetmesi ve tribünde yaşanan olaylara ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

“Hiçbir operasyona mağlup olmayacağız”
Yayınlama: 04.02.2024 13:15:36
39
A+
A-

 “HAKARET VE ŞİDDETİ KINIYORUZ”

Ligin 18. haftasında TFF 3. Lig 2. Grupta oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Silifke Belediyespor – TPAO Batman Petrolspor mücadelesi ardından açıklamada bulunan Petrolspor yönetim kurulu, hakemin yanlı kararlarına sert tepkide bulundu. Petrolspor yönetim kuruluna tarafından yapılan açıklamada, “Henüz maçın 6. dakikasında faulden dahi uzak bir pozisyonda Şanlıurfa Bölgesi Hakemi olan Mikail Cihangir tarafından aleyhimize verilen penaltı, maalesef bu müsabakada hakem kararlarının ne kadar sağlıksız ve yanlı olduğunu gözler önüne sermiştir. Maç süresince özellikle sarı kart sınırında bulunan oyuncularımızı, sarı kart göstermek için kovalayan Mikail Cihangir her ne hikmetse sarı kart sınırında bulunan oyuncularımızın hepsine sarı kart göstermeyi kendisine hak görmüştür. Maçın başından bitimine kadar teknik ekibimize, futbolcularımızın protokol türibininde bulunan ailelerine ve vefakar taraftarımıza yapılan fütursuzca tavırları, hakaretleri, şiddeti kınıyoruz. Özellikle müsabaka bitiminde taraftarımıza yapılan çirkin ve şiddet dolu saldırıları asla kabul etmiyoruz. Şunu açıkça ifade ediyoruz ki, Şanlı Petrolspor’un vefakar taraftarının kıymeti ve onurlu desteği her şeyin üstündedir” denildi.

 “TFF’Yİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Hiç bir provokasyona, operasyona mağlup olmayacaklarını belirten Petrolspor yönetimi, açıklamanın devamında şunlara değindi: “Şampiyonluk yolundaki bu zorlu süreçte takımımız yönetimimiz ve şanlı taraftarımız dimdik ayaktadır. Hiç bir provokasyona, operasyona mağlup olmayacağız. Kimsenin yanlış arayışları ve haksız kazançlarına müsaade etmeyeceğiz. Futbolun, sporun güzelliklerini her daim yaşatmaya çalışan Batman Petrolspor Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu, yaşanan bu olayları titizlikle incelemeye ve gerekli önlemleri almak üzere göreve davet ediyoruz. Büyük Batman Petrolspor camiası, Batman şehrinin ta kendisidir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.