“Kenar mahalle kavramı kalmayacak”

Petrolkent mahallesinde yapımı devam eden 2. Gülistan caddesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ekrem Canalp, bütün kenar mahallelerde yaptıkları çalışmalarla ‘kenar mahalle’ diye bir kavramın kalmayacağını ifade etti.

“Kenar mahalle kavramı kalmayacak”
Advert
Yayınlama: 19.02.2024 17:20:29
167
A+
A-

VALİ CANALP, PARKTA ÇALIŞTI…

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ile birlikte Petrolkent mahallesinde yapımı devam eden 2. Gülistan caddesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Mahalle buluşmalarından vatandaştan gelen talepleri hayata geçirdiklerini belirten Vali Canalp, Petrolkent mahallesinde bulunan bir sokağı Gülistan caddesine benzer hale getirdiklerini kaydetti. Petrolkentte yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Canalp, “Mahalle buluşmalarımızda bizden talep edilen hususlardan bir tanesi, mahallelerimizde esnafın yoğun şekilde bulunmuş olduğu, sokak ve caddelerin yeniden ele alınması ve binaların yeni yaşam alanı haline getirilmesi talebiydi. Mahallemizin ekonomisini, ticaretini daha düzgün hale getirebiliriz diye kafa yorduk ve ortaya bu şekildeki bir proje çıktı. Burasının adını da Gülistan-2 yaptık” dedi.

 

“KENAR MAHALLE KAVRAMI KALMAYACAK”

Batman’ın kenar semtlerinde kalan bütün mahallelerde bu tarz projeyi yaygınlaştıracaklarını kaydeden Vali Canalp, “Yakında bu sokaklarımızın benzerlerini yaygınlaştıracağız. Petrolkent’teki sokağımız Gülistan 2’dir, yakın zamanda Gülistan 3’leri de, diğerlerini de peyderpey, adım adım yapıldığını göreceksiniz. Ve Batman’ın bütün kenar mahallelerinin de merkezde olduğu, aslında bir zaman sonra da ‘kenar mahalle’ diye bir kavramın kalmadığını, kenarların da merkez mahalle haline geldiğini hep beraber göreceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.