KGK’dan deprem bölgesine anlamlı ziyaret

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve KGK yönetim kurulu üyeleri ile il temsilcilerinden oluşan KGK heyeti, 6 Şubat 2023 depremlerinin yıl dönümünde Adıyaman’da buluşarak, depremde şehit olan gazeteciler ve vatandaşların kabirlerini ziyaret ettiler.

KGK’dan deprem bölgesine anlamlı ziyaret
Yayınlama: 07.02.2024 14:16:47
Düzenleme: 07.02.2024 15:04
54
A+
A-

ARALARINDA duayen gazeteci yazar Yavuz Donat’ın da yer aldığı KGK heyeti İstanbul ve Ankara’dan hava yoluyla Adıyaman’a gitti. Adıyaman’da buluşan heyette KGK Genel Başkanı Dim’in yanı sıra KGK Yönetim Kurulu’ndan Genel Başkan yardımcısı Bülent Aydemir, Genel Başkan yardımcısı Kahraman Halisçelik, Genel Sekreter Lütfü Karakaş, Yönetim kurulu üyeleri Nalan Yazgan, Hayati Arıgan, İbrahim Aslan, Hacı Odabaş ile Mali Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, Yaygın Medya Meclis Başkan Yardımcısı Ferhat Yıldırım, Yerel Medya Meclis Başkanı Ümit Babacan, Denetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve İl Temsilcileri Batman Ercan Arslan, Osmaniye İsrafil Avcı, Diyarbakır Mehmet Çakan, Tokat Kemal Özdilek, Kilis Mahmut Özbalcı, Şanlıurfa Celal Çiftçi, Erzincan Suhabi Okumuş, Ağrı Nihat Aydın, Şırnak Halil Coşkun, Niğde Şerife Türkeş ve Balıkesir Mehmet Yarma ile Yaygın Medya Meclis Üyesi Tolga Şardan da yer aldı.

KGK YÖNETİMİ TOPLANDI

Ayrıca, KGK yönetim kurulu 6 Şubat 2023 depremlerinden büyük yara alan Adıyaman’da olağanüstü toplandı. Depremde zarar gören afetzede gazeteciler ve medya kuruluşlarına daha fazla katkıda bulunulması ve deprem illerine ziyaretlerin arttırılması kararı alındı. Yerel Medya Meclisi’nin daraltılmış toplantısı da Adıyaman’da yapılacak.

ARSLAN: BU ZİYARET BİZLERİ DUYGULANDIRDI

KGK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman İl Temsilcisi İbrahim Arslan, “6 Şubat depreminden dolayı ilimize gelerek acımızı paylaşan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim’e, Küresel Gazeteciler Konseyi yönetim kurulu üyelerine ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen Küresel Gazeteciler Konseyi temsilcilerinin ziyaretleri bizleri duygulandırdı. Hep birlikte Adıyaman Merkez Mezarlığı’nı ziyaret ederek depremde şehit olan meslektaşlarımız ve vatandaşlarımızın kabirlerine karanfil bırakıp, onlar için dualar ettik. Misafirlerimize ilimize teşriflerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

DİM: AİLELERİNİ DE ZİYARET EDECEĞİZ

Depremde şehit olan gazetecilerin ailelerini de ziyaret etmek istediklerini ifade eden KGK Genel Başkanı Dim ise “Asrın felaketinde yaşamını yitiren 32 meslektaşımızın ruhları şad olsun. Önümüzdeki günlerde deprem bölgesine tekrar ziyarette bulunacağız. Meslektaşlarımızın acılı ailelerini de ziyaret edeceğiz. Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep Nurdağı, İslahiye, Malatya başta olmak üzere bölgedeki 11 noktaya ziyaret planlıyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.