‘Kudüs ve Şehadet’ programı yoğun katılım

Şubat ayının şehadet ayı olması münasebetiyle Batman Mustazaflar Cemiyeti tarafından ‘Kudüs ve Şehadet’ temasıyla düzenlenen program, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

‘Kudüs ve Şehadet’ programı yoğun katılım
Advert
Yayınlama: 27.02.2024 12:54:11
51
A+
A-

Mustazaflar Cemiyeti Gençlik Kollarının, Gazze katliamını konu alan tiyatro gösterimiyle devam eden programda, şehidlere ithafen bir sinevizyon gösterisinden sonra Özlem Ajans ses sanatçıları ilahi ve ezgiler seslendirdi. Batman Mustazaflar Cemiyeti tarafından Esentepe Külliyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen program, Hafız Kerem Savaş’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa, siyasi parti temsilcileri, STK’ temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. ‘Kudüs ve Şehadet’ programında Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı ve İTTİHAD-UL ULEMA Üyesi Molla Osman Tayfur Şehadet ve Şehid konulu birer konuşması yaptıktan sonra, Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş Hoca Kudüs ve Gazze’nin önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

“GAZZE’DEN TÜM DANYAYA İMAN GİDİYOR”

Gazze’deki direniş ve şehidler tüm dünyaya iman olarak dağıldığına dikkat çeken Göktaş, “7 Ekim 2023’te Aksa Tufan’ı günü dünyanın en önemli günlerinden, devrimin ve inkılabın olduğu bir gün olduğunu göreceğiz. Allah’ın nurunun Kâbe’den ziyade, Mescid’i Nebevi ‘den ziyade, Ravza-i Muttahhara’dan ziyade vallahi Gazze’ye indiğine inanıyorum. Allah’ın nuru Gazze’ye iniyor ve Gazze’den tüm dünyaya iman olarak dağılıyor ve dünyanın her yerine Gazze’den iman dağıtılıyor. Dikkat ederseniz hepimizin bu yaşı içerisinde İslam alemi ne kadar zulüm gördü. 1 milyona yakın Irak’ta şehidimiz var. Suriye’de, Afganistan’da ve dünyanın birçok yerinde şehidlerimiz var” dedi. Program, İTTİHAD-UL ULEMA Üyesi Molla Nezir Özdemir tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.