Öğrenciler temizlik malzemesi üretiyor

Batman OSB Bilim Teknik Koleji öğrencileri, okulda yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu ve sıvı sabun üreterek hem okul bütçesine katkı sağlıyor hem de üretimle meslek öğreniyor.

Öğrenciler temizlik malzemesi üretiyor
Advert
Yayınlama: 15.02.2024 14:21:08
25
A+
A-

Batman Özel Bilim Teknik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, günde yaklaşık 2 ton temizlik malzemesi üretiyor. Öğretmenlerinin rehberliğinde okulun atölyesinde çalışan öğrenciler, yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu ve sıvı sabun üretimi yapıyor. Öğrenciler, üretim sayesinde hem meslek öğreniyor hem de okulun bütçesine katkı sağlıyor. Okul müdürü Ahmet Argun, okulun atölyesinde günlük 4 tona kadar temizlik malzemesi üretme kapasitesine sahip olduklarını söyledi.

“KALİFİYELİ ELEMAN YETİŞTİRİYORUZ”

Amaçlarının öğrencilerini kalifiyeli eleman olarak iç piyasaya yetiştirmek olduğunu belirten okul müdürü Argun, “Ürettiğimiz ürünleri kurumsal yerlere satışını gerçekleştirmek istiyoruz. Bundan sağlanacak gelirle de döner sermeye oluşturup öğrencilerimize katkı payı kazandırmak, aynı zamanda öğrenciler de işlerinde uzman olacak şekilde meslek lisesinden mezun olmalarını sağlamaktır.” dedi.

“GÜNDE 2 TON ÜRETİM YAPILIYORUZ”

Öğrencilerle birlikte temizlik malzemesi üretimini yapan Kimya Öğretmeni Erhan Bağrıyanık ise şunları söyledi: “Burada öğrencilerimizle beraber başta sıvı sabun olmak üzere bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, yüzey temizleyici üretmekteyiz. Her kademede yaklaşık olarak 100’e yakın öğrencimiz bulunmaktadır. Yaklaşık her gün 2 ton üretim yapmaktayız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.