Öğrencilerden fabrika ziyaretleri

Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarında eğitim gören öğrenciler alan ve dalları ile ilgili işbaşında çırak-usta ilişkilerini ve mesleki çalışma şartlarını yerinde görmeleri amacıyla işletme ve fabrika ziyaretleri Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın katılımı gerçekleşti.

Öğrencilerden fabrika ziyaretleri
Yayınlama: 19.02.2024 11:52:51
34
A+
A-

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Bölümü öğrencilerinin yer aldığı öğrenci grubu işletme ve fabrika ziyaretine Batman Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünü ziyaret ederek başladı. Ziyaret sırasında Müdür Kurtaran, öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti. Kurtaran, bu tür ziyaret ve gezilerin, öğrencileri işletmelerle buluşturarak, alanları ve dalları ile ilgili işbaşında çıraklık ve usta ilişkilerini, aynı zamanda mesleki çalışma şartlarını yerinde görmeleri için önemli fırsatlar sunduğunu vurguladı. Bu deneyimlerin, öğrencilerin mesleki bilgilerini pekiştirmeleri ve iş dünyasına ilk adımı atmaları açısından değerli olduğunu belirtti.

Öğrenciler, PMC Pano ve Polatsan Pano şirketlerini ziyaret edip üretim alanlarını gezdiler. Gerçekleşen ziyarette öğrencilere firmaların üretim şefleri ve elektrik mühendisleri tarafından üretim alanları gezdirilerek yapılan çalışmalar ve süreçle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.