“Otobüs sayısını 35’ten 87’ye çıkardık”

Batman Belediyesi, yapımını tamamladığı Dicle Kart Şefliği ile Otobüs Aktarma İstasyonunun açılışı yapıldı.

“Otobüs sayısını 35’ten 87’ye çıkardık”
Yayınlama: 01.02.2024 16:42:14
Düzenleme: 01.02.2024 16:50
113
A+
A-

2016 Yılında 35 olan otobüs sayısının 87’ye çıkardıklarını belirten Vali Ekrem Canalp, otobüsleri de bu süreçte gençleştirdiklerini ifade etti.

 “OTOBÜSLERİ GENÇLEŞTİRDİK”

Vatandaşların toplu taşıma hizmetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanabilmesi için yapılan ikinci otobüs aktarma istasyonunun açılışını Vali ve Ekrem Canalp gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen talepleri tek tek inceleyip imkanlar dahilinde sonuçlandırılmaya çalıştıklarını belirten Vali Canalp, ulaşımda iyi bir seviyeye geldiklerini söyledi. 2016 Yılında 35 olan otobüs sayısının yeni alınan 5 körüklü otobüsle 87’ye çıkararak gençleştirildiğini ifade eden Vali Canalp, “Bugün otobüs aktarma istasyonumuzu hizmete açmış olacağız. Şu anda vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz otobüs hizmetlerini, daha genç ve vatandaşlarımızın konforunu da, hizmet beklentilerini de daha üst düzeyde sağlayacak otobüslerin dönüşümünü sağlamış bulunmaktayız” dedi.

“OTOBÜS DURAKLARI DA YENİLENDİ”

Otobüslerin gençleştirilmesinin yanı sıra otobüs duraklarının da yenilendiğini kaydeden Vali Canalp: “Otobüslerimizle birlikte otobüs duraklarımızı da, yolcu duraklarımızı da yeniledik. Bu çerçeve içerisinde yeni nesil duraklarla vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet veriyoruz. Aynı zamanda duraklarımızda, Batman Ulaşım Sistemleri (BATUS) uygulaması sayesinde vatandaşlarımız uygulamayı takip edebilirlerse ve hangi otobüsümüzün hangi saatte gelebileceğine ilişkin bilgileri de elektronik ortamda hızlı ve seri şekilde görebilmektedirler. Belediye olarak 20 köyümüze ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Yeni köylerimize de, özel şirketler veya kooperatifler, birlikler vasıtasıyla 7 köyümüzü tek bir hat içerisinde planlama yapıp, bu şekilde yeni ulaşım hizmeti için nihayete doğru yaklaşıyor” ifadelerinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.