Sakatat ürünlerine talep arttı

Organik bir ilaç faydası veren, vitamin ve mineraller açısından birçok hastalığa iyi gelen sakatatta soğuk havalarla birlikte talep artışı yaşandı.

Sakatat ürünlerine talep arttı
Yayınlama: 22.02.2024 12:36:35
49
A+
A-

Vücuda sağladığı vitamin ve mineraller açısından grip, soğuk algınlığı, kemik ağrıları ve birçok rahatsızlığa iyi geldiğini belirten sakatat satıcıları, gıdalar içerinde en doğal ve faydalı olan sakatata ilgilin artığını belirtti. Sakatat ürünlerine talebin arttığını belirten satıcılar, sakatatın sadece kış aylarında değil yılın 12 ayı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

“BİRÇOK HASTALIĞA İYİ GELİYOR”

Sakatat ürünlerine talebin arttığını belirten sakatat satıcısı Erhan Songur, “Sakatat işini yapıyoruz. Burada kelle, ciğer, işkembe, yürek, böbrek, dalak gibi hayvanın hemen tüm iç organları var. Şu an kış aylarında olduğu için işlerimiz iyidir. Yaz aylarında sakatat tüketimi az, kış aylarında ise daha iyidir. Sakatat birçok hastalığa iyi geliyor. Kelle paça, işkembe çorbası ve dolması oluyor. Yürek, böbrek ve ciğer ise mangalda ızgara şeklinde yapılıyor. Sakatat tüketmek çok iyi ve sağlıklıdır. Çünkü birçok hastalığa iyi geliyor” şeklinde konuştu.

“GIDALAR İÇERİSİNDE EN DOĞALI SAKATATTIR”

Sağlık açısından yılın 12 ayında sakatat ürünlerinin tüketilmesi gerektiğini ifade eden bir diğer sakatat satıcısı Mehmet Tunç ise şunları söyledi: “Sakatat sağlığa çok faydalıdır. Hatta gıdalar içerinde en doğal olanı sakatattır. Kelle, ciğer, yürek ve böbrek gibi sakatatların hepsi faydalıdır. Her insanın yiyebileceği ve yemesi gereken bir besindir. Satışlarımızın yüzde 95’i kış aylarındadır. Yaz aylarında pek bir talep yok. Ama millet bu konuda yanlış yapıyor. Sağlık açısından yılın 12 ayında sakatat ürünlerinin tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Sakatat  genellikle grip, kemik ağrılarına ve soğuk algınlığı gibi hatalıklara iyi geliyor. Yemek kültürümüze göre kelle paça 10 çeşide kadar yapılabiliyor. Şu an sakatat ürünlerine talep çok ve bu talebi de karşılayamıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.