“Seçimleri kazanmak için yola çıktık”

Batman’a gelerek Gercüş, Beşiri ve İkiköprü ilçeleri ile Cudi Mahallesi ve Petrolkent’teki halk buluşmalarına katılan DEM Parti Eşgenel Başkanı Tülay Hatimoğulları, “Batman’da, Türkiye’de ve her yerde seçimleri kazanmak için yola çıktık” dedi.

“Seçimleri kazanmak için yola çıktık”
Yayınlama: 29.02.2024 12:48:00
68
A+
A-

Halk buluşmalarında konuşan Eşgenel Başkan Hatimoğulları, Edip Solmaz’ın 1979’lu yıllarda  zor koşullarda demokratik belediyecilik anlayışının yayılmasını sağladığını kaydederek, onu andıklarını belirtti.  Kadınların toplumdaki temsiliyetini ve varlığını sonuna kadar savunacaklarını belirten Hatimoğulları, “ Bizler eşit yurttaşlar olarak herkesle eşit bir biçimde yaşamak için doğuyoruz, büyüyoruz.  Seçimlere sayılı günler kaldı.  Bizler Beşiri’de, Gercüş’te, Hasankeyf’te, Batman’da ve sayamadığımız bütün ilçelerimizde, Türkiye’de, her yerde seçimleri kazanmak üzere yola çıktık. Edip Solmaz’a yakışır bir şekilde belediyelerimizi kazanacağız” dedi.

“ÇOK DİLLİ HİZMETİ HALKA SUNACAĞIZ”

Kayyımları gönderip çok dilli hizmeti halka sunacaklarını belirten Hatimoğulları, “Kayyım halkın iradesini gasp etmiştir. Kürt halkının, DEM Parti’ye oy veren halkların iradesini gasp etmiştir. Bunlar bize dilimizi, kültürümüzü de unutturmak istiyorlar. Batman’a kayyım atandığında yaptığı ilk işlerden biri Kürtçe web sitesini kaldırmak oldu. Kayyımların çoğunun yaptığı şeydi bu. Belediyelerdeki çok dilli hizmeti ortadan kaldırdılar. Bir kez daha diyoruz ki kayyımları göndereceğiz, çok dilli hizmeti halkımıza sunacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.