TPAO atletleri Avrupa Şampiyonası’nda

Geçen sezon elde ettiği şampiyonluk ile ülkemizi Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonasında temsil hakkı elde eden Petrolspor Atletizm Takımı, müsabakalara katılmak üzere Cuma günü havayoluyla Portekiz’e gidecek.

TPAO atletleri Avrupa Şampiyonası’nda
Advert
Yayınlama: 21.02.2024 12:34:12
30
A+
A-

Büyük kadınlar ve miks bayrak takımlarından oluşan takımımızda 9 sporcu, 2 antrenör ve 1 temsilci yer aldı. 25 Şubat’ta Portekiz’in Albufeira şehrinde müsabakalara katılacak olan kırmızı-beyazlı ekibimiz, büyük kadınlar kategorisinde, Çek Cumhuriyetinden 2, İspanya’dan 3, Fransa’dan 2, İngiltere’den 2, İtalya’dan 2, Lüksemburg’dan 2, Norveç 2, Portekiz 2, Sırbistan 2, İsveç 2, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İsrail, İsviçre’den 26 kulüp ile yarışacak. Büyük kadınlar takımımız, Ruken Tek, Bahar Atalay, Sümeyye Erol ile Sultan Haydar’dan oluşacak.

10 ÜLKE YARIŞACAK

Karışık Miks Bayrak Takımı müsabakalarına ise 10 ülkeden 14 takım katılacak. Temsilcimiz, ilk defa katılacağı karışık bayrak müsabakalarında Damla Çelik, Tamer Sakar, Özlem Kaya Alıcı ve İbrahim Erata kadrosu ile mücadele edecek. Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonasında ülkemizi genç erkekler, genç kadınlar ile büyük erkekler kategorilerinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile büyük kadınlar ve miks karışık bayrak kategorilerinde ise TPAO Batman Petrolspor Kulübü temsil edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.