Üzümcü’den Miraç Kandili mesajı

Kur’an Nesli Platformu Batman Koordinatörü Rıdvan Üzümcü Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Üzümcü’den  Miraç Kandili mesajı
Yayınlama: 06.02.2024 14:53:21
23
A+
A-

üzümcü, yaptığı paylaşımda, “ Bismillahirrahmanirrahim.  Kulunu (Muhammed -aleyhissalâtü vesselâm-’ı) bir gece, Mescid-i Harâm’dan kendisine bâzı âyetlerimizi göstermek için, etrâfını mübârek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allâh, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilen, hakkıyla görendir.” (el-İsrâ, 1)

 

Miraç hadisesi, Recep ayının 27. gecesinde vuku bulmuştur. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bu gecede, Mescid-i Harâm’dan, Kur’an’ın tabiriyle “etrafı mübarek kılınmış belde” olan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da Sidret’ül Münteha’ya bir yolculuk yapmıştır. Burada Rabbiyle konuşmuş ve kendisine; beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a şirk koşanların dışında herkesin affedileceği müjdeleri verilmiştir. Bugün etrafı mübarek kılınmış olan o mübarek belde israilin zulmü altında inlemektedir. Bugün o mübarek topraklardan göğe yükselen Gazzeli çocukların, kadınların, yaşlıların ve şehadet şerbeti içmiş tüm Gazze halkının pak ve temiz ruhlarıdır. Allah’a arzolunan o adaklar mazlumların cansız bedenleridir. 7 Ekimden bu yana ümmet suskun, küfür ise tüm zalimliğiyle Gazze’ye saldırmaktadır.

 

Değerli Müslümanlar! Bilelim ki, Mescid-i Aksa salt Filistin’in, Gazze’nin, ya da Hamas’ın meselesi değildir. Mescid-i Aksa sadece Arapların da meselesi değildir. Bilakis Mescid-i Aksa, Ben Müslümanım, Hz. Muhammed’in ümmetiyim diyen herkesin ortak davasıdır. Ama maalesef görüyoruz ki bugün, bu davayı sahiplenen ve bunun için bedel ödeyenler sadece bir avuç Filistinli, Gazzeli Müslümanlardır. Ve tüm dünya onları sahipsiz ve yalnız bırakmıştır.

 

Kur’an Nesli Platformu olarak, çağrıda bulunuyoruz: Ey Rabbani sefinenin ortak yolcuları! Ey Şahs-ı manevi bir bedenin ortak azaları! Gelin, bu mübarek geceyi ittihadımıza bir vesile, kurtuluşumuza bir meşale, dirilişimize bir yol kılalım. Kirlenen ruhlarımızı, sönen ümitlerimizi Miraç olayıyla tekrar canlandıralım. Gazze için, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için mücadele edelim. Bugün bizim için bir yıldönümü olsun. Bugünden itibaren en büyük hedefimiz; Aksa’nın necis ellerden kurtulması, Gazze’nin özgürlüğe kavuşması olsun. Ve bunun için ne gerekiyorsa onu yapalım.

Rabbim bu mübarek geceyi, tüm İslam Alemi’nin birleşmesine ve yeniden asrı saadette olduğu gibi Kur’an’ın surları etrafında toplanılmasına vesile kılsın. Rabbim yapamadıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutmasın, İslâm ümmetinin idarecilerine görevlerini yerine getirme iradesini ve cesaretini versin. Kuran Nesli platformu olarak, Gazze’deki tüm şehitlerin şehadetlerini tebrik ediyor, yüce Rabbimizden bu direnişi sürdüren Aksa mücahitlerine zaferi nasip etmesini diliyoruz. Ve yine 6 Şubat felaketinin yıldönümü münasebetiyle bir başka büyük acımız olan Maraş merkezli depremde on binlerce vatandaşımızın canına mal olan o büyük imtihanı bir daha memleketimize yaşatmaması niyaz ediyor, vefat eden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet kalanlara ise sabırlar diliyoruz. Allah’a emanet olunuz” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.