Yıkılan cami, inşa edilmeyi bekliyor

6 Şubat 2023’de Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde ağır hasar gördüğü için yıkılan Zeynel Abidin Camisi, yeniden inşa edilip ibadete açılmayı bekliyor.

Yıkılan cami, inşa edilmeyi bekliyor
Yayınlama: 13.02.2024 11:44:42
32
A+
A-

Batman merkez Bayındırlık Mahallesi Zeynel Abidin Camisi, 6 Şubat 2023 yılında meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için ibadete kapatıldıktan sonra can güvenliği nedeniyle yıkım kararı alındıktan sonra yıkıldı. Camilerinin yaklaşık bir yılı bulan yıkımdan sonra halen bir inşaat çalışmasının olmadığını ifade eden mahalle sakinleri, yetkililere ve hayırseverlere camilerinin yapılması konusunda yardım çağrısında bulundu.

“MİNAREMİZ VAR AMA CAMİMİZ YOK”

Yaklaşık bir yıl önce güvelik tedbirleri nedeniyle yıkılan camilerinin tekrar yapılıp ibadete açılması isteyen cami cemaatinden Metin Şimşek, “Camimiz 6 Şubat depreminde ağır hasar aldı. Yetkililer tarafından gelip bakıldıktan sonra yıkım kararı çıkartıldı ve geçen yıl Ramazan Ayından önce camimiz belediye tarafından yıkıldı. Camimiz yıkıldığından beri cami cemaati çevrede bulunan uzak camilere girmek zorunda kalıyorlar. Çoğu mahalleli cami olmadığından dolayı bazı ibadetlerden mahrum kalmış durumdadır. Minaremiz var ama maalesef camimiz yoktur. Sayın Batman Valisinden ve değerli hayırsever iş adamlarından tekrar camimizi inşa ederek ayağa kaldırmaları için yardım yapmalarını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.