30 Yıldır ‘Askıda Ekmek’ geleneğini sürdürüyor

Asırlardır devam eden ‘Askıda Ekmek’ geleneğini yaklaşık 30 yıldır sürdüren Batmanlı fırın işletmecisi, hayırseverlerin desteğiyle Ramazan ayının başlamasıyla günde 1000 ekmeği ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

30 Yıldır ‘Askıda Ekmek’ geleneğini sürdürüyor
Advert
Yayınlama: 14.03.2024 12:06:49
80
A+
A-

Batman’da faaliyetlerini sürdüren fırıncılar tarafından her gün düzenli olarak yürütülen askıda ekmek geleneği kentin birçok noktasında yapılıyor. ‘Askıda Ekmek’ geleneğini yılın 12 ayında sürdürdüklerini belirten fırın işletmecisi Kadri Tunç, Ramazan ayının gelmesiyle sadece kendi fırınlarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan ekmek sayısının günlük bine çıktığını söyledi. Asırlardır süregelen yardımlaşma ve dayanışma geleneği ‘Askıda Ekmek’ kültürünü yaşatarak, kendilerinin yanı sıra hayırseverlerin de katkıları ile devam ettirdiklerini belirten Tunç, bu uygulamayla yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünün gülmesine vesile olduklarını ifade etti.

“GÜNDE ORTALAMA BİN EKMEK DAĞITIYORUZ”

Her zaman olduğu gibi bu Ramazan’da da askıda ekmek geleneğine devam ettiklerini belirten Tunç, “Bu geleneğimiz yaklaşık 30 yılı aşkındır sürüyor. Hayırseverler verdikleri destek ve bizlerin katkılarıyla bu gelenek devam ediyor. Tabi en büyük desteği hayırseverler yapıyor. Günde ortalama bin ekmek dağıtıyoruz. Askıda ekmekleri durumu olmayan dargelirli insanlar ve Suriyeliler alıyor. Her gün ekmekleri dağıtıyoruz. Hayırseverlere teşekkür eder desteklerinin devamını diliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.