Engelli şarj istasyonlarına zarar verdiler

Batman’da engelli vatandaşların akülü araçlarını şarj etmeleri için kentin 12 farklı noktasına kurulan şarj istasyonları, kimliği belirsiz kişi ve ya kişilerce zarar verilip, şarj kablolarının yerinden söküldüğü iddia edildi.

Engelli şarj istasyonlarına zarar verdiler
Yayınlama: 06.03.2024 11:42:33
38
A+
A-

Batman Gülistan caddesinde gezintiye çıkan engelli birey Faik Seven, caddede bulunan şarj istasyonun bir kablosunun çalındığını ve diğer iki kablosunun da çalışmadığını ileri sürdü. Seven, “Gülistan caddesinde aracımı şarj edecektim. Şarj istasyonunda kabloların bir tanesinin soketini çalmışlar, diğerleri çalışıyor. Vatandaşları daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Engelli bireylerin araçlarını şarj etmeleri için kurulan şarj istasyonlarına zarar verildiğini iddia eden Alican Atak ise millet bahçesinde bulunan şarj istasyonun bir kablosunun koparıldığını, diğer iki tanesinin de çalışmadığını söyledi. Atak, “Engelli bireyler için can damarı olan bu kablolara vatandaşların biraz daha duyarlılık gösterip zarar vermemelerini istiyoruz. Maalesef engelli bireyler bu yüzden evlerine doğru dürüst gidemiyor. Şehir merkezinde doğru dürüst ulaşımlarını sağlayamıyorlar. Tüm yetkililerden bu konuya biraz daha duyarlı olmalarını talep ediyoruz. Vatandaşlarımızın da bu engelli şarj istasyonlarına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Özellikle gençlerin bu kablolara zarar vermemelerini istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.