Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatı hızla ilerliyor

Batman Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 7 ayrı engel branşındaki vatandaşlara hizmet verecek olan 4 bin 200 m2 toplam alana sahip Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatı hız kesmiyor.

Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatı hızla ilerliyor
Yayınlama: 24.03.2024 11:05:40
85
A+
A-

Tilmerç mahallesinde 7 dönümlük bir alan üzerine yapımına başlanan Engelsiz Yaşam Merkezi 11 bireysel oda, 5 grup odası, 6 atölyesi, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, fizyoterapi, ergonomi, uzay terapi, duyu belirleme, su terapisi çok amaçlı salon ve oyun salonlarını bünyesinde barındıracak. Bu merkez faaliyete geçtiği zaman görme engelliler, işitme engelliler, konuşma engelliler, bedensel engelliler, zihinsel engelliler, özel öğrenme güçlüğü çekenler ve gelişim bozukluğu yaşayan bütün 7 ayrı engelli branşındaki vatandaşlara hizmet verecek.

“YAŞAM MERKEZİ BU YIL HİZMETE GİRECEK”

Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatının hızla devam ettiğini belirten Batman Valisi Ekrem Canalp, “Uzman personellerimizin gözetimi altında engelli vatandaşlarımızın hayata tutunabileceği bir alan yaratıyoruz. Bu merkezimiz 1 yıl içerisinde hizmete geçecek, vatandaşlarımıza en büyük hizmetimiz olacaktır” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.