Hırsızlar, 6 evi elektriksiz bıraktı

Batman’da mahalle aralarındaki ev ve iş yerlerinin elektrik kablolarını çalan hırsızlar, 6 evi elektriksiz bırakarak mağdur etti.

Hırsızlar, 6 evi elektriksiz bıraktı
Advert
Yayınlama: 04.03.2024 16:41:42
80
A+
A-

Batman merkez Meydan Mahallesi 1121. sokakta elektrik kablolarının çalınmasına tepki gösteren vatandaşlar, durum karşısında yetkililerin hızlı şekilde sorunları çözememesinden yakınıyor. Özellikle mahalle aralarında bulunan ev ve mekânlarda meydana gelen hırsızlık olayları sonrasında vatandaşlar sitem edip hırsız veya hırsızların yakalanıp cezalandırılmasını istedi.

“10 BİN LİRA ZARARIMIZ VAR”

Çalınan elektrik kablosunun kendilerine yaklaşık 10 bin liraya mal olacağını belirten ev sakinlerinden Cengiz Kan, “Bugün sabah saat 05:00 civarında elektrik panosundan binamıza giden ana kablolarımız çalındı. Elektrik ustanın dediğine göre yaklaşık 25 metre kablonun 10 bin lira civarında tutacağını söyledi. Bundan dolayı binada bulunan 6 dairenin elektrikleri kesildi ve şu anda mağduruz. Durumu polislere ilettik. Buraya gelip tutanaklarını tutular ama bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Çünkü bize olumlu bir şey söylemediler” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.