Külliyede 2 bin kişiye iftar yemeği

Batman Valiliği, Batman Belediyesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı’nın desteğiyle hazırlanan Ramazan ayı etkinlikleri Necat Nasıroğlu Külliyesinde başladı.

Külliyede 2 bin kişiye iftar yemeği
Yayınlama: 12.03.2024 16:06:57
1.296
A+
A-

20 ÇEŞİT İKRAM STANDI

Etkinlikler kapsamında hazırlanan Ramazan ayı programında iftar yemeği, ücretsiz ikramlar, animatörler, yarışmalar, sürpriz hediyeler, çocuk ve gençler için oyun grupları, sohbet ve söyleşiler yer alacak. Programın, Ramazan ayının ruhuna yaraşır bir şekilde hazırlandığı külliye bahçesinde, 20 değişik ikram standı bulunuyor. Ramazan ayı boyunca günlük 2 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunacaklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, çocuk ve gençler için oyun grupları, pamuklu şeker, Osmanlı macunu, patlamış mısır, yüz boyama, gofret, su ve çay ikramlarının da yer alacağını belirtti. Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, “Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin kişilik yemek ikramımız olacak. Tasavvuf konserleri, söyleşilerin yanı sıra yetişkin ve çocuklar için de tiyatro gösterimi yer alacak” dedi.

“HER MAHALLEYE ARAÇ GÖNDERECEĞİZ”

İftar öncesi, iftar saati ve teravih namazının ardından vatandaşların rahat vakit geçirebilecekleri ortam oluşturduklarını ifade eden Gürbüz, “Tüm etkinliklerin aynı anda yer alabileceği Necat Nasıroğlu Külliyesinde vatandaşlarımız ister açık, isterse kapalı ortamda iftarlarını açabilecekler. Amacımız 30 gün boyunca Batmanlılara burada hizmet etmek. Yarından itibaren dezavantajlı mahallelerden de burada misafir ağırlayacağız. Onları buraya otobüslerle taşıyacağız. Bunun için muhtarlarımızla görüşüp her mahalleye araç göndereceğiz. Oralardan buralara gelmek isteyip de gelemeyenleri de otobüsle taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.