Sahurluk ürünler tezgahlardaki yerini aldı

Ramazan ayı hazırlıklarını tamamlayan esnaf, Ramazan bereketini bekliyor.

Sahurluk ürünler tezgahlardaki yerini aldı
Yayınlama: 07.03.2024 13:26:39
32
A+
A-

11 Mart Pazartesi günü başlayacak Ramazan ayında zenginleşen sahur sofralarıyla birlikte esnaf, hazırlıklarını tamamladı.

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala hazırlıklarını tamamlayan esnaf, sahur sofralarının vazgeçilmezi tahin, helva çeşitleri, bal, tereyağı, peynir çeşitleri ve birçok ürünlerini tezgâhlarında sergilemeye başladı. Özellikle oruçluyu tok tutan tahin ve helva olduğunu belirten esnaf, ramazan ayına son 2-3 gün kala alış veriş yoğunluğunun başlayacağını söyledi. Sahur sofralarının vazgeçilmezi olan ürünleri hazır hale getirdiklerini ve tezgâhlardaki yerini aldıklarını belirten esnaf Yunus Yanaç, “Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Helva çeşitleri, tahin, peynir çeşitleri, pekmez, bal ve tereyağı gibi çeşitlerimizin hazırlıklarını tamamladık. Fiyatlar biraz artmış olsa bile diğer ürünlere göre normaldir. Fiyat atışları genel olarak müşterilerinin beklentisinin altındadır. Şu an kısmen de olsa ihtiyaçlarını alan var ama tam olarak Ramazan ayına 2-3 gün kala hareketlilik başlayacaktır. Özellikle helva, tahin, pekmez ve tereyağı insan direncini artırdığı ve tok tuttuğu için daha çok tercih ediliyor. Ürünlerimiz Ramazan ayı tezgâhımızda hazır ve müşterilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

“FİYATLARI DÜŞÜK TUTUYORUZ”

Ramazan ayına son 2 gün kala işlerinin daha da yoğunlaşacağını ifade eden esnaf Ahmet Erçin, “Ramazan aylarında özellikle sahurlarda vatandaş genellikle insanlara tok hissi veren tahin, pekmez ve helva tüketiyorlar. Bizimde hazırlıklarımız devam ediyor. Ramazan ayına son 2-3 gün kala millette alışverişini yapacaktır. Fiyatlar yükseldiği halde elimizde daha önce aldığımız ürünler olduğu için bizler de fiyatı düşük tutuyoruz. Şu an bir kilogram tahini 150 liraya, helva 160 liraya, hazır pekmezin iki kilosu 100 lira ve yerli pekmezin kilosunu ise 180 ila 200 lira arasında veriyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.