Siyer yarışmasında ödül alanlar açıklandı

Siyer yarışmasına katılıp ödül alanların isimlerinin açıklandığını belirten Peygamber Sevdalıları Vakfı Siyer Yarışması Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, 5 kişinin umre, bin 342 kişinin de bilgisayar, tablet, altın, dron ve benzeri çeşitli ödül kazandığını söyledi.

Siyer yarışmasında ödül alanlar açıklandı
Advert
Yayınlama: 06.03.2024 11:41:36
78
A+
A-

9 Ekim 2023’te startını verdikleri ve 11 Şubat’ta ‘O’nu Oku O’nu Yaşa’ temasıyla yaptıkları ödüllü Siyer Yarışmasında ödül kazananların kura çekiminin ardından netleştiğini belirten Aslan, 5 kişinin umre, toplamda bin 342 kişinin ise çeşitli ödül kazandığını aktardı. Aslan, Gümüşhane Kelkit ilçesinden Esila Nur Yıldırım, Elazığ merkezden Muhammed Ali Kaplan, Bursa Gürsu ilçesinden Zehra Çelik, Diyarbakır merkezden Yılmaz Fidan ve Kayseri merkezden Şükrü Şaş’ın umre ödülü kazandığını ifade etti. Türkiye genelinde 100 binlerce Peygamber sevdalısı halkın yarışmaya katılım gösterdiğini vurgulayan Aslan, yarışmaya gösterilen yoğun teveccühün kendilerini oldukça memnun ettiğini ifade etti. Siyer Yarışmasına gösterilen ilginin kendilerine şevk verdiğini dile getiren Aslan, bu durumun daha programlı yarışmalar yapacak olmalarına neden olduğunu kaydetti.

“PEYGAMBER AŞKI YURDUN HER KÖŞESİNE YAYILDI”

Yarışma ödüllerinin Türkiye’nin dört bir tarafında dağıldığını, bunun kendilerini sevindirdiğini belirten Aslan, “Yarışmaya gösterilen ilgi dolayısıyla demek ki Peygamber aşkı yurdun her köşesine yayıldı anlamını da çıkarıyoruz. Birinci kategoride dördüncü ve beşinci sınıflar için 400 ödül öngörüyorduk, bu ödüllerin en yükseği dizüstü bilgisayardı. Dizüstü bilgisayarlardan bir tanesi İzmir Buca’ya, bir tanesi de Diyarbakır merkeze gitti. Bu kardeşlerimizi kutluyorum. Kardeşlerimiz 60 sorudan 59’unu doğru yaptılar. Altıncı sınıflarda yine en yüksek ödülümüz dizüstü bilgisayardı. Dizüstü bilgisayarımız Diyarbakır Silvan’a Semanur Gündoğdu kardeşimize gitti. Kardeşimiz 60 sorunun tamamını bildi” dedi.

AYNI PUANI ALANLAR KURAYLA BELİRLENDİ

Üçüncü kategoride en yüksek ödülün umre ödülü olduğunu aktaran Aslan, “Bu kategoride iki umremiz vardı. Bir kardeşimiz çıkan 75 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak umre kazandı. Bu umremiz Elazığ merkeze Muhammed Ali Kaplan kardeşimize gitti. İkinci umre için aynı puanı alan kardeşlerimiz arasından kurayla belirledik. Bu ödülümüzde Gümüşhane Kelkit ilçesine gitti. Esile Nur Yıldırım kardeşimiz umreyle ödüllendirildi. Üçüncü kategoride yüksek ödülümüz olan dizüstü bilgisayarlarımız Ağrı merkeze ve Diyarbakır merkeze gitti” diye konuştu.

“ÖDÜLLER BU AY İÇERİSİNDE DAĞITILACAK”

“Bütün ödülleri değerlendirdiğimiz zaman ödüllerin Türkiye yelpazesi bizleri son derece sevindirdi” diyen Aslan, şunları söyledi: “Afyon’dan tutun Bolu’ya, Düzce’den tutun Hakkari’ye, Isparta’dan Kayseri’ye, Niğde’den Siirt’e, Sinop’a kadar hemen hemen Türkiye’deki tüm illerimize çeşitli ödüller gönderdik. İnşallah bir sonraki yarışmamız ödül sayımız daha fazla olacaktır. Daha fazla katılım da bekliyoruz. Yarışmada emek sarf eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yarışmaya giren kardeşlerimiz ödüllerini mart ayı bitmeden temsilci kardeşlerimizden alacaklar.” Sistemde sorgulama butonlarının açıldığını hatırlatan Aslan, ödül ve sıralamalı sonuçlara https://peygambersevdalilari.com/wp/siyer-yarismasi/ adresinden ulaşılabildiğini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.