“Tarihin en büyük soykırımına şahit olduk”

Gazze’deki katliamlara dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenlenen Batman’daki STK’lar, halkları Müslüman olan İslam ülkelerinin liderleri başta olmak üzere dünyanın gözü önünde Gazze’de yaşanan zulme sessiz kalan tüm herkesi Allah’a şikâyet ettiklerini belirtti.

“Tarihin en büyük soykırımına şahit olduk”
Yayınlama: 03.03.2024 11:44:22
34
A+
A-

Memur-Sen Batman Şubesinde düzenlenen basın açıklamasına katılan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Gazze’de 5 aydır soykırım yapıldığını söyledi. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Şehmuz Önlü, siyonistlerin 147 gündür hastaneleri, okulları ve camileri bombalayarak tarihin vahşi katliamlarını gerçekleştirdiğini belirtti. Saldırılarda şu ana kadar 30 bini aşkın Filistinlinin şehit olduğunu, 70 bin kişinin ise yaralandığını aktaran Önlü, tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit olduklarını kaydetti. Kendi acziyetlerini ve çaresizliklerini Allah’a şikâyet ettiklerini vurgulayan Önlü, “Allah’ın bizleri affetmesini ve bu zulme taraf olmayanlardan yazmasını diliyoruz. Yapabileceğimiz mal ile cihat edip Gazze’ye destek olmak ve dil ile cihat edip bu zulme karşı haykırmaktır. Ya Rabbi halkı Müslüman olan tüm ülke liderlerini sana şikâyet ediyoruz” diye konuştu.

“ALLAH RIZASI İÇİN ZULME SESSİZ KALMAYALIM”

“Demir Kubbenin sahiplerinden korktuğu kadar gök kubbenin Rabbinden korkmayan liderleri ve zihniyeti Allah’a şikâyet ediyoruz” diyen Önlü, şöyle devam etti: “Şehit haberleri art arda gelirken bunu bir Arap meselesi ya da toprak meselesi olarak görenleri Allah’a şikâyet ediyoruz. Ukrayna’ya, Karabağ’a SİHA gönderip Gazze’ye sadece dua gönderenleri Allah’a şikâyet ediyoruz. İsraili bir devlet, HAMAS’I ise terörist olarak gören dâhili ve harici tüm ideolojileri Allah’a şikâyet ediyoruz. Bu kadar şikâyetten sonra Allah’ın rızası için bu zulme sessiz kalmayalım. Maddi manevi desteklerimizi esirgemeyelim. Her yerde bu zulmü anlatalım, analım, unutmayalım, unutturmayalım. Umulur ki Allah bizlere rahmet eder.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.