Ünlü oyuncular Batmanlılarla buluştu

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi tarafından organize edilen ‘Batman Film Günleri’ etkinlikleri kapsamında ünlü oyuncular Perihan Savaş ve Halil Ergün, sinemaseverlerle söyleşide buluştu.

Ünlü oyuncular Batmanlılarla buluştu
Yayınlama: 03.03.2024 17:10:06
225
A+
A-

Moderatörlüğünü Suat Köçer’in yaptığı söyleşi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşti.

“REYTİNGLERE İNANMIYORUM”

Eski Yeşilçam günlerine özlem duyduklarını belirten usta oyuncu Perihan Savaş, dizilerdeki reyting olayına inanmadığını kaydetti. Televizyon dizileri en az 8 veya 13 bölüm olacaktır diye bir kanun olması gerektiğine vurgu yapan Savaş, “Kamera, ışık, yardımcı oyuncular, reji ekibi, herkesi alıyorsun ve bir diziye başlıyorsun, ama iki bölüm sonra ‘Haydi sana güle güle’ diyorsun. Böyle bir şey yok. En az 13 bölüm olmalı. Bazen bir diziye bakıyorum reytingi yüksek ve demek ki iyi bir şey var diyorum ama izlediğimden hiç bir şey anlamıyorum. Bunlar oyuncu mu diye bakıyorum ama kayda değer bir şey göremiyorum. Üstelik reytingler de 8-9’larda. Ben neye inanacağım şimdi? Dolayısıyla bu konuda bir takım şeylerin kanunlaşması ve bir takım şartların getirilmesi gerekir. Keşke Yeşilçam geri dönse, keşke o dönemler yaşansa. Zor şartlar altında çalıştık. O sevgi, o saygı, o özveri, o heyecan keşke geri gelebilseydi” dedi.

“MÜLKİYE OKUDUM AMA…”

Batmanlı sinemaseverlere seslenen ünlü sanatçı Halil Ergün, mülkiye okumasına rağmen tiyatroyu seçtiğini belirtti. Ergün, “Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum ama Kaymakam veya Vali olmak istemedim, tiyatroyu seçtim. Çok önemli tiyatro hareketleri içinde oldum. Sinemayla tanışma dönemimde 12 Mart’ı yaşadık. Yılmaz Güney hapse girmişti. Dediler ki ‘Yılmaz ağabey seni göreve çağırıyor, bir film var, senin oynamanı istiyor’ dediler. Sinema için karar verdim ve gittim. 1974 yılının Eylül-Ekim aylarında kendimi sette buldum ve kadere dönüştü. Kamerayı çok sevdim. ‘Kamera!’ Sesini sevdim ve kaldım. Hiç bir zaman şöhret olmak, para-pul kazanmak veya çok büyük aşklar yaşamak gibi bir tarzımız yoktu. Bir kader gibi o noktadan bugüne geldik” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.