Yeraltı geçidindeki sorunlar çözüm bekliyor

Batman’ın ilk ve tek yeraltı geçinde yaşanan sorunların bir türlü çözüme kavuşturulmadığını belirten vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

Yeraltı geçidindeki sorunlar çözüm bekliyor
Yayınlama: 27.03.2024 13:04:47
30
A+
A-

Batman merkez Birinci Cadde’de bulunan ve kentin tek yer altı geçinde sorunlar bir türlü çözüme kavuşturulmuyor. Her yağmur yağdığında alt geçidin birçok yerinden suların aktığın ve bazen de geçidin gölete döndüğünü belirten vatandaşlar, defalarca sorunu iletmelerine rağmen çözüme kavuşturulmadığını söyledi. Vatandaşlar, yetkililere kentin tek alt geçidi ve aynası olan tren garı alt geçidinin en kısa sürede ya yıkılıp yeni bir tane yapılmasını ya da kalıcı ve sağlam bir bakım yapılmasını istedi.

“BELEDİYE BURAYI ONARMALI”

Her yağmur yağdığında aynı sorunu yaşadıklarını söyleyen Murat Gülsever, “Burası Birinci Cadde Peron Alt Geçidi’nin olduğu yerdir. Batman’ın ne eski yerlerinden biridir. Alt geçidin önünde olan çatı eskidiği için yağışlı günlerde çok zorluk yaşıyoruz ve tehlike de arz ediyor. Belediyeden burayı onarmasını istiyoruz. Alt geçitten de halen su sızmaları devam ediyor. Yetkililerden talebimiz her iki sorunu çözmeleridir. Çünkü buradan insan geçiş sayısı çok fazladır” şeklinde konuştu.

“MİLLET GEÇİŞLERDE MAĞDUR OLUYOR”

Günde yüzlerce vatandaşın buradan geçtiğini söyleyen Muhammed Koral, “Burası nerdeyse iki memleketi birleştiren tren garına gidiyor. Buradan birçok yolcu ve yabancı geliyor. Batman’ın tanıtıldığı yere bakın! Burası özellikle yağışlı günlerde su doluyor. Millet geçişlerde mağdur oluyor. Girişteki çatı ise yıkık haldedir. Burada bulunan tezgâhlar yağıştan dolayı ıslanıyor. Bu şikâyeti birçok kere belediyeye ve başka yerlere bildirdik ama şu an kadar hiçbir şekilde sorun çözülmedi. Yetkililerden isteğimiz bu mağduriyeti gidermeleridir.” diye konuştu.

“HER YERDEN SU ÇIKIYOR”

Batman’ın tek alt geçidi olduğunu belirten Nevzat Tekin, “Burası demir yolları yolcularının binip indikleri yerdir. İnsanlar buradan yoğun bir şekilde geçmektedir. Yağışlı günlerde her yerden su aktığı için insanlar buradan geçemiyor. Alt geçidin içi ise çok kötü ve neredeyse her yerden su sızıyor. İnsanlar bundan çok rahatsız oluyor. Çatı çok eski ve yapılması gerekiyor. Çoğu kırık ve yağmur suyu aşağı geliyor. Çatının üstünde taş ve parçalar var ve çürümüş haldedir. Her an düşüp birilerine zarar verebilir. 15 yıldır buradayım aynı ve benden önce de belki 20-30 yıldır aynı şekildedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.