“BAYRAM, TOPLUMSAL DAYANIŞMADIR”

Batman Valiliğince, Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde düzenlenen resmi bayramlaşma töreninde konuşan Vali Ekrem Canalp, “Bayram, toplumsal dayanışmadır” dedi.

“BAYRAM, TOPLUMSAL DAYANIŞMADIR”
Yayınlama: 10.04.2024 19:07:44
75
A+
A-

Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde yapılan törene, AK Parti Batman milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Valisi Ekrem Canalp, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Canalp, “Hepimiz biliyoruz dini bayramlar hem mensubu olduğumuz İslam dini açısından hem ülkemiz açısından son derece önem arz eden bayramlardır. Bayramlar birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, yardımlaşmanın ne demek olduğunu bize yeniden hatırlatan, bu duygularımızı yaşamamıza vesile oluyor. Bayram, toplumsal dayanışmadır. Herkesin herkesle beraber bir araya gelebildiği ve herkesin herkesi hatırladığı, ufak tefek küskünlükler var ise de beraberce o küskünlüklerin de barıştırıldığı zamanlar demektir. Çok da özel zamanlardır. Allah’ımıza şükürler olsun, bir bayrama daha huzur ve şükür içerisinde güzel ilimiz Batman’da kavuştuk. Bu vesileyle de burada basınımızın da huzurunda, burada temsil kabiliyeti olan bütün Batmanlıların da huzurunda, bütün Batmanlı hemşehrilerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.