“Çiçek göndermeyin ağaç dikin”

Yerel seçimlerin ardından yeni görevine başlayan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Gülüstan Sönük, tebrik amaçlı çiçek göndermek isteyen vatandaşlardan çiçek göndermek yerine uygun bir alana ağaç fidanı dikerek Batman’ın ekolojik dengesine katkıda bulunmalarını istedi.

“Çiçek göndermeyin ağaç dikin”
Yayınlama: 07.04.2024 15:47:00
376
A+
A-

Batman Belediyesi yeni Eşbaşkanı Gülüstan Sönük, tebrik ve kutlama için çiçek, çikolata ve hediye göndermek isteyen vatandaşların, bunlar yerine ekolojiye destek amaçlı bahçelerinde, sokaklarında ya da en yakın fidan dikme alanlarına bir ağaç fidanı dikerek yeşil bir Batman’ı hep birlikte inşa etmek için farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamalarını istedi.

“FİDAN DİKME FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞIN”

Tebrik ve kutlama amaçlı dikilecek her bir ağaç fidanı için şimdiden teşekkürlerini ileten Eşbaşkan Sönük, “Çevre bilincinin artması ve yeşilin korunması için Batman Belediyesi Eşbaşkanlığı olarak böyle bir karar aldık. Çiçek göndermek yerine ağaç fidanı diken halkımızın bu örnek hareketlerini fotoğraflayarak ve sosyal medya hesaplarımızda bizi etiketleyerek bizimle paylaşmalarını arzu ediyoruz. Biz de Batman Belediyesi Eşbaşkanlığı olarak, fidan dikme fotoğraflarını peyderpey sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak bu örnek hareketi onurlandırmayı düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.