“Köpek saldırıları her geçen gün artıyor”

Veterinerlerin yaşadıkları sorun ve sıkıntılar, iş prensipleri, pet shoplarda hayvanların uzun süre tutulmasına yönelik tepkiler hakkında konuşan Veteriner Hekim Mehmet Bağışkan, yaşanan sorun ve mağduriyetler karşısında yetkililerin çözüm yollarını pratiğe geçirmesi gerektiğini söyledi.

“Köpek saldırıları her geçen gün artıyor”
Yayınlama: 17.04.2024 12:48:14
19
A+
A-

Özellikle sokak köpeklerinin neden olduğu ölümlü ve yaralanmalı olayların vatandaşı mağdur etmeye devam ettiğinin altını çizen Bağışkan, yırtıcı ve saldırgan hayvanlara karşı ilk anda yapılması gerekenler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

“KISIRLAŞTIRMA DENGELİ ARTTIRILMALI”

Yetkililerin alması gereken tedbir ve çalışmaları hatırlatan Bağışkan, son olarak şunları söyledi: “Özellikle sokak köpeklerinin ciddi manada artması ve her geçen gün saldırı sayısını da artmış bulunmaktadır. Bu konuda bakanlıklarında ciddi bir fizibilite raporu hazırlayıp buna göre tedbir ve önlemler alınıp harekete geçmesi lazım. Bu oranda kısırlaştırma çalışmalarının dengeli bir şekilde artırılması lazım. Bu şekilde alınacak önlemlerle hem sokak köpekleri hem de kendimizi de muhafaza etmiş oluruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.