Şiddeti protesto ettiler

17 Nisan Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü vesilesiyle, SES Batman Şubesi ve Batman Tabip Odası, birlikte basın açıklaması yaparak şiddeti protesto ettiler.

Şiddeti protesto ettiler
Yayınlama: 17.04.2024 15:52:01
67
A+
A-

Batman Eğitim Araştırma Hastanesi B Blok Poliklinikler önünde yapılan ortak basın açıklamasına SES Batman Şube Eş Başkanı Cihan Tüzün, Tabip Odası Batman Şube Başkanı Dr. Sertaç Adıgüzel ve sağlık çalışanları katıldı. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirten Tabip Odası Şube Başkanı Dr. Sertaç Adıgüzel, “Gaziantep’te görevi başında katledilen Dr. Ersin Arslan’ın ölümünün üzerinden 12 yıl geçti. SES ve TTB tarafından ‘sağlıkta şiddete karşı mücadele günü’ ilan edilen bu günde, başta Dr. Ersin Arslan olmak üzere, sağlıkta şiddet nedeniyle bugün aramızda olmayan, kaybettiğimiz tüm sağlık emekçilerini saygıyla anıyoruz” dedi.

“ÇÖZÜMLERE YAKLAŞILMIYOR”

Son 20 yılda sağlık kurumlarında ve çalışma ortamlarında karşılaştıkları şiddetin korkunç boyutlara ulaşarak hekimlerin en yakıcı sorunu haline geldiğini kaydeden Adıgüzel, “Sağlıkta şiddetle baş etmekte zorluk yaşadığımız, hatta nefes bile alamaz hale geldiğimiz herkes tarafından bilinip kabul edilmesine rağmen, halen gerçek nedenler görmezden geliniyor. Bu nedenlere yönelik çözümlere yaklaşılmıyor. Sağlıkta Dönüşüm programıyla birlikte hasta ve yakınlarının müşteri olarak görüldüğü ve sınırsızlık tanındığı, biz sağlık çalışanlarının ise gittikçe değersizleştirildiğimiz bir sistemde çalışmaktayız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.