Artan maliyetler yıkamacıları olumsuz etkiledi

Birçok sektörde yaşanan durgunluk, oto yıkamacılarını da olumsuz etkilediğini belirten sektör temsilcileri, işlerinin durma noktasına geldiğini söylediler.

Artan maliyetler yıkamacıları olumsuz etkiledi
Yayınlama: 29.05.2024 12:52:58
29
A+
A-

Ekonomik nedenlerden ve yıkama ücretlerinin artmasından dolayı araç sürücüleri eskisi gibi araçlarını oto yıkamacılara götüremiyor. Sürücüler ise, buna alternatif olarak kendi araçlarını kendi yıkamaya başladı. Daha önce 10 günde bir aracını yıkamaya bırakanların şimdilerde ise ayda bir kere bıraktığını söyleyen oto yıkamacılar, bununda işlerini olumsuz etkilediğini belirtiler. Artan maliyetlerden dolayı daha önce 100 liraya yıkadıkları araç fiyatını 200 lira çıkarmak zorunda kaldıklarını ifade den oto yıkamacılar, daha önce günde 10-15 tane araç yıkarken, şu anda ise 2-3 tane ancak yıkayabildiklerini söylediler.

“MİLLET KENDİ ARACINI YIKAMAYA BAŞLADI”

Ekmeğini araç yıkayarak kazandığını belirten bir diğer oto yıkama esnafı Resul İpek ise, şu an işlerinin kötü durumda olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Çünkü eskisi gibi araç yıkamaları gelmiyor. Eskiden günde 10-15 tane araç yıkarken, şu anda ise 2-3 tane ancak yıkıyoruz. Araç yıkamaları bayağı azaldı. Sebebi ise artık millet araçlarını eskisi gibi kullanmıyor mu? Kontaklarını mı kapatmışlar? Tam olarak bilemiyorum. Hatta bazıları artık araçlarını kendileri yıkamaya başlamış durumda. Maliyetlerin yükselmesi de bunu etkiliyor. Daha önce 100 liraya araç yıkaması yaparken, şu anda 200 liraya hatta bazı araçlarını 300 liraya yıkıyoruz. Bunun sebebi ise daha önce 350 liraya aldığımız temizlik malzemesini şu anda bin 500 ila 2 bin lira arasında alıyoruz. Hem ürün fiyatları hem kira hem de işçilik maliyetlerinin artması yıkama fiyatlarının yükselmesine neden oldu.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.