Dut tezgahlarda yerini buldu

Batman’da baharın geleneksel tatlarından, çocukluğumuzun nostaljik öğelerinden olan dut, tezgahlara 70 TL olarak yansıdı.

Dut tezgahlarda yerini buldu
Yayınlama: 20.05.2024 15:16:54
31
A+
A-

Kentteki dut ağaçlarında iyice olgunlaştıklarından dolayı yerlere de döküldüğü gözlemlenen dutlar, hoş görüntüleri ve güzel tatlarıyla Mayıs ayını özel kılmaya devam ediyor. Mevsim normallerinin dışında havaların serin ve genel olarak yağmurlu geçmesi, meyvelerin bereketle olgunlaşıp tatlanmasına büyük katkı sağlıyor. Çocukların ağaçlara tırmanarak dut koparıp yediğine sıkça şahit olduğumuz gibi, büyüklerin de bu lezzetten istifade etmek için dut keyfine dahil oldukları da olağan durumlardan. Yaşlı bir amca, yere düşen olgun ve taze dutlardan alıp tatması kadrajımıza yansıyan güzel bir enstantane oluşturdu.

Şehrin değişik noktalarında, ağaçlarda yetişen ya da yetiştirilerek pazara sunulan dutlar, kilosu 70 TL’den alıcı buldu. Birçok organik ürün satışının yapıldığı bir marketi işletmecisi, “Bu dutların tadı gerçekten çok güzeldir. Bahçelerde ağaçlarda yetiştirilen dutları bizde belli bir kar marjiyla vatandaşlarımıza sunuyoruz. Dutlarımızın yanı sıra her çeşit organik sebze-meyve, bal-pekmez, yumurta, peynir ve yoğurt gibi ürünleri de halkımıza sunuyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.