Ebru sanatı ile tanıştılar

Batman Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet Sadık Uce, okulun Ebru Sanat Atölyesinde Atatürk İlkokulu minik öğrencilerini misafir etti.

Ebru sanatı ile tanıştılar
Yayınlama: 22.05.2024 12:32:51
61
A+
A-

Çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi vererek ebru sanatının detaylarını anlatan görsel Sanat öğretmeni Uce, “En eski geleneksel Türk sanatı olan ebru sanatı, çocukların yaratıcılıkları ile birleştiğinde su üzerinde birer sanata dönüşüyor. Ebru atölyesinde geleceğin sanatçılarına renklerin anlamlarını, harmonisini ve birbirleriyle karışmalarının hikâyesini anlattık. Böylelikle minik öğrenciler sanatın verdiği huzur ve mutluluğu yakinen hissettiler” dedi.

“HAYAL DÜNYALARI ZENGİNLEŞİYOR”

Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Siraç Akçay “Ebru sanatı ile öğrencilerin hem hayal dünyaları zenginleşiyor; hem de bildikleri tekniklerden farklı olarak, boyaları su üzerinde yüzdürürken merak ve heyecan duygusu yaşıyorlar. Ayrıca yeni bir şeyler üretmenin keyfi ile yaşam boyu sürecek bir özgüven duygusu kazanarak, hayata karşı da daha coşkulu bir yaklaşım içerisinde bulunuyorlar. Her bir ebrunun tek olması yani başka bir benzerini yapmanın mümkün olmaması, ayrıca hızlı sonuç alınabilmesi, öğrenmek isteyenlerde de heyecan uyandırıyor. Biz de öğrencilerimizle birlikte hem bu hazzı yaşadık hem de bu görsel şöleni resimlerimizle de kalıcı hale getirdik” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.