“Gazze’ye destek eylemlerine sessiz kalınmamalı”

ABD’deki üniversitelerde siyonist işgal rejiminin Gazze saldırılarına tepki olarak gerçekleştirilen protestolar artarak devam ederken, bu eylemlere yönelik destekler de sürüyor.

“Gazze’ye destek eylemlerine sessiz kalınmamalı”
Yayınlama: 01.05.2024 12:40:54
27
A+
A-

“PROTESTOLAR ÇOK DEĞERLİDİR”

ABD’de, işgal rejimi tarafından katliama maruz kalan mazlum Gazze halkına destek gösterilerinde bulunan öğrenci ve akademisyenlere destek veren Batman Üniversitesi öğrencileri, herkesin Filistin’deki zulme karşı çıkıp eylemlere destek vermesi gerektiğini söyledi. ABD’deki eylemlerin tüm dünya genelinde yayılmasını umut ettiklerini ifade eden öğrenciler, Gazze’de yaşanan zulmün sona ermesi için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini kaydetti. ABD’deki eylemlere destek verdiklerini belirten Batman Üniversitesi öğrencilerinden Hüseyin Cihangir, “Amerika’da Gazze’ye yönelik gösterilen protestoları biz öğrenciler olarak manidar buluyoruz. Gerçekten yapmış oldukları protestolar çok değerlidir. Biz de onlara destek veriyoruz ve yapmış oldukları duruştan ötürü onları tebrik ediyoruz. Rabbim hidayetlerine vesile kılsın inşallah. Dünyanın tüm üniversitelerinde buna benzer eylemlerin artmasını ve bu zulmün durması noktasında bütün öğrenci kardeşlerimizi protestoya davet ediyoruz.” dedi.

“ZULMÜ HAYKIRMAMIZ GEREKİYOR”

Gazze’deki zulme asla seyirci kalınmaması gerektiğini vurgulayan öğrenci Azad Barış, “Filistin’deki mazlum halkın yanında yer alan Amerika’daki öğrencilere ve dünyadaki tüm öğrencilere buradan selam olsun. Buradan herkese sesleniyorum. Bu zulme sessiz kalmamalıyız ve zulmü herkese duyurmalıyız. Ayrıca zulmü haykırmamız gerekiyor. İnşallah Gazze’nin özgür olduğu günü en kısa zamanda göreceğiz.” diye konuştu.

“GÖSTERİLER HER YERDE YAPILMALI”

ABD’de Gazze halkına destek gösterilerinde bulunan öğrenci ve akademisyenlere destek veren bir diğer öğrenci Aslı Yaren Bulut ise şunları söyledi. “Din, dil fark etmeksizin Amerika’da yapılan gösterileri destekleyen tüm insanlara teşekkür ediyorum. Bu her yerde yapılması gerekiyor. Sessiz kalmamalıyız bence. Her yerde sessiz kalınmamalı. Gazze’de büyük bir soykırım yapılıyor. Buna sessiz kalmamalıyız. Filistin için, Mescid-i Aksa için destek verilmeli.”

Advert

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.