Kozluk Kaymakamlığı, belediyesi ve Kendine Gülümse Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen akıl ve zeka oyunları turnuvasına 160 öğrenci katıldı.
Dereceye giren öğrenciler ilçeyi il turnuvasında temsil edecek. Dereceye giren öğrencilerin ilçeyi il turnuvasında temsil edeceğini belirten Kaymakamı Ekrem Güngör, “Turnuvaya katılan öğrencilerimize, özverili şekilde onları turnuvaya hazırlayan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederim. Turnuva sürecinde, öğrencilerimizi hayata hazırlayan ailelerimizi, öğrencilerimizi ve hakem olarak görev yapan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” dedi. Dereceye giren öğrencilere Kaymakamlık tarafından para ödülü verilen öğrenciler, Kozluk’u Batman’da yapılacak olan turnuvada temsil etme hakkı kazandı. İlkokullarda mangala, küre, equlibrio, pentago, q-bitz, ortaokullarda mangala, küre, reversi, kulami, pentago olmak üzere 10 farklı kategoride yarışan öğrencilerin maçlarını izleyen Kaymakam Güngör, yarışan öğrencilere başarılar diledi.