Milli Eğitim’de eğitim seminerleri başladı

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kentte görev yapan eğitim yöneticilerine yönelik başlayan Etik Eğitim Seminerini ziyaret ederek seminer hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Milli Eğitim’de eğitim seminerleri başladı
Yayınlama: 08.05.2024 13:19:04
24
A+
A-

2 Mayıs’ta başlayan ve yaklaşık bir ay sürecek olan Etik Eğitim Seminerleri, kent genelinde görev yapan tüm eğitim kurumları müdür ve müdür yardımcılarını kapsıyor. İl merkezinde devam eden Etik Eğitim Seminerleri, il merkezi bittikten sonra ilçedeki eğitim kurum yöneticileriyle devam edecek.

Etik Eğitim Seminerine katılan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “Eğitim, sadece bilgi ve beceri aktarmaktan öte, ahlaki değerlerin de kazandırılmasıyla tamamlanır. Bu değerler, geleceğin  nesillerini inşa etmede olmazsa olmazdır. Etik davranmak, vicdanımızın sesini dinlemek ve her zaman doğru olanı yapmaktır. Birçok ahlaki kusurun ceza kanununda ve mevzuatta yeri olmayabilir. Ama toplum nezdinde ayıplanır. İnsan gayri ahlaki bir davranış sergiler ve kimse görmezse bile o insan vicdanıyla baş başa kaldığında kendi kendisini ayıplar” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.