Refah saldırısı Batman’da protesto edildi

Batman’da binlerce vatandaş, siyonist işgal rejiminin Gazze’de yerlerinden edilmiş Filistinlilerin Refah’ta yaşadıkları çadırları bombalayarak ve masum sivilleri diri diri ateşe vererek katletmesini tel’in etti.

Refah saldırısı Batman’da protesto edildi
Yayınlama: 28.05.2024 13:02:45
34
A+
A-

İslami Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen binlerce kişi, dün akşam saatlerinde siyonist işgal rejimi tarafından Refah’a sığınan Müslümanlara yönelik düzenlenen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca Filistinlinin katledildiği saldırıyı protesto etti. Programa; HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, alimler, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı. Gülistan Caddesi’nde düzenlenen kitlesel basın açıklamasına katılan halk, sık sık tekbir getirip işgal rejimine yönelik lanet sloganları attı. Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Molla Musa Ekinci, tarihteki en azgın, hain, Allah ve Peygamberler düşmanı topluluğun Yahudiler olduğunu söyledi. Ekinci, Yahudilerin sadece bir topluluğun değil insanlığın düşmanı olduklarını ifade etti.

“SON SALDIRILAR SÖZÜN BİTTİĞİ YER”

STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Abdurrahim Demirtaş, sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze’de soykırımda bulunan siyonist rejimin dün gece yeni bir caniliğe imza atarak başarısızlıklarını, verdiği kayıpları, esir edilen askerlerini unutturmak, dünya gündeminden uzak tutmak için Refah’ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit ettiğini söyledi. İslam ülkelerinin liderlerinin sessizliğinden aldığı cesaretle siyonistlerin, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırının sözün bittiği yer olduğunu belirten Demirtaş, şöyle dedi: “Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. UNRW’yi terör listesine almak sureti ile yardım kuruluşlarının Gazze’ye, Refah’a girişini engellemeye hazırlanan işgalci rejim, yapacağı katliamlar için haber vermektedir. Eğer durdurulamazlarsa daha büyük katliamlarla Gazze halkını açlığa mahkum etmeye hazırlanmaktadır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.