“Şampiyonlarımızla gurur duyduk”

15 – 19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan ‘Uluslararası Turkish Open WAKO Dünya Kupası Şampiyonasında’ tarihi bir başarıya imza atan sporcular Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’i makamında ziyaret ettiler.

“Şampiyonlarımızla gurur duyduk”
Yayınlama: 22.05.2024 12:24:39
44
A+
A-

Yapılan ziyarette Dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanan Mustafa Okuyucu, bronz madalya kazanan Dünya üçüncüsü Ferdi Onat, Boks İl Temsilcisi Abdullah Ay, Spor Şube Müdürü Burak Eren ve Okul Sporları Şube Müdürü Ömer Polat hazır bulundu.

“BU BAŞARILAR ÖRNEK OLMALI”

Yapılan ziyaretten dolayı mutlu olduklarını ve sporcularla gururlandıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, başarılarının devamın diledi. İl Müdürü Özperk; “Müsabakalara 50 ülkeden 5 bin sporcunun katılım sağlaması turnuvanın profesyonelliğini ve büyüklüğünü gösteriyor. Uluslararası Turkish Open WAKO Dünya Kupası Şampiyonası’nda ülkemizi ve ilimizi temsil eden sporcularımızdan Mustafa Okuyucu altın madalya alarak 94 kilo lightcontace branşında Dünya Kupası Şampiyonu oldu. Ferdi Onat ise 84 kilo ‘da kicklight branşında bronz madalya alarak Dünya Kupası üçüncüsü olmayı başardı. Bu tarihi başarının diğer sporculara ve branşlara da örnek olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu. Kafile Başkanı ve Boks İl Temsilcisi Abdullah Ay ise Türkiye, Avrupa ve Dünya derecelerinin geleceğini ve bunu için daha çok çalışacaklarının sözünü verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.