Umut Kervanından kurban bağış çağrısı

Batman’da Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamlayan Umut Kervanı Derneği, yıl boyunca evine kırmızı et girmeyen yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin olduğuna dikkat çekerek hayırseverlere ‘kurban bağışı’ çağrısında bulundu.

Umut Kervanından kurban bağış çağrısı
Yayınlama: 20.05.2024 15:16:11
17
A+
A-

Umut Kervanı Batman Derneği Başkanı Nurettin Teymur, yaptığı açıklamada, 2024 yılı kurban çalışmalarına ilişkin bütün hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Hayırseverlerin kurban vekâletlerine talip olduklarını belirten Teymur, hijyenik ortamda kesiminden, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına kadar tüm süreçleriyle hayırseverlerin kurbanlıklarını dağıtmaya hazır olduklarını ifade etti.

“MUHTAÇ AİLELERİ UNUTMAYALIM”

Kurban Bayramı’na çok az bir zamanın kaldığını anımsatan Teymur, “Umut Kervanı olarak bu yılki kurban çalışmalarımıza başladık. Kurban Allah’a yakınlaşmaktır. Muhtaç ve yetim ailelerimizi bu bayramda unutmayalım. Hayırseverler ile muhtaçlar arasında bizler köprü vazifesini görmekteyiz. Hijyenik ortamda kestiğimiz kurbanlarımızı paketleyip muhtaç ailelerimize dağıtıyoruz. Hayırseverlerimizin vermiş olduğu kurbanları inşallah hem yurt içi hem de yurt dışındaki muhtaçlara ulaştıracağız. Kurban hisse bedelimiz Afrika’da 3 bin 250 TL, Yemen’de 4 bin 500 TL, Asya’da 3 bin 750 TL, Afganistan’da 4 bin 500 TL, Türkiye’de 12 bin TL ve kanayan yaramız Gazze, Filistin’de de 26 bin TL’dir. Maalesef Gazze’de durumdan dolayı kurban bedelleri çok yüksek bir rakamda. Ne İslam coğrafyasındaki ne de ülkemizdeki mazlumları unutmayalım” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.