172 bin öğrenci karne aldı

Batman’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yılsonu karne dağıtım töreni, Batman Valisi Ekrem Canalp’in katılımı ile Demiryol İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

172 bin öğrenci karne aldı
Yayınlama: 14.06.2024 12:29:59
62
A+
A-

VALİ KARNE DAĞITTI

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sonunda Türkiye geneli 20 milyon öğrenci karne alırken, Batman’da da 171 bin 750 öğrenci karne almanın sevincini yaşadı. Karne dağıtım törenine; Vali Ekrem Canalp, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Canalp, öğrencilere karne dağıtarak, kendilerine başarılar diledi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Canalp, kendileri ile bir süre sohbet edip, yaz tatilini iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Vali Ekrem Canalp bütün Türkiye de öğrencilerin karnelerini aldığını ve aynı zaman da bayram tatilinin de başlangıç olduğunu söyledi. Karne alan bütün öğrencileri tebrik eden Canalp, “Eğer karnelerinde başarılı olanlar varsa başarılarını yaz döneminde de biraz kitap okuyarak takviye etmelerini öneriyoruz. Karnesinde başarısız dersleri olan öğrencilerimizin de yaz dönemlerinde kendi çalışmalarını devam ettirmeye davet ediyoruz” dedi.

10 BİN ÖĞRETMEN KARNE DAĞITTI

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ise yaklaşık 10 bin öğretmenin karne dağıttığını söyledi. Kurtaran, “753 okulumuzda eğitim ve öğretim gören çocuklarımız bugün tatile girmiş oldu. Yaklaşık 10 bin öğretmenimiz de karne dağıttı. 1 Temmuz itibariyle iki aylık bir tatil süreci başlayacak” dedi. Tören, konuşmaların ardından öğrencilere karnelerinin verilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.