“Balpınar’ı bütün Türkiye tanıyacak”

Balpınar Belediye Başkanı İmadeddin Ekmiş, Vali Ekrem Canalp’ı makamında ziyaret etti. Balpınar Belediyesinin çalışmalarını, 5 yıllık eylem planı ve projelerini Vali Ekrem Canalp’a aktaran Başkan Ekmiş, gerekli bütün hizmetleri hayata geçireceklerini söyledi.

“Balpınar’ı bütün Türkiye tanıyacak”
Yayınlama: 02.06.2024 13:47:06
52
A+
A-

Balpınar’ın konumu ve verimli arazilerinin olduğunun altını çizen Vali Ekrem Canalp, seracılık başta olmak üzere farklı ürünlerinde bölgede yetişebileceğin söyledi. Vali Canalp; “Balpınar bölgesi seracılık ve sebze yetiştirilmesinde Türkiye’nin ender verimli arazilerine sahiptir. Bunun için herkesin bunu geliştirip yeni gelir kaynakları yaratmak için projeler hazırlamalıdır. Valilik olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

“TARIMDA ÖRNEK BÖLGE OLACAĞIZ”

Balpınar’ı bütün Türkiye’nin tanıyacağını belirten Belediye Başkanı İmadeddin Ekmiş, seracılık ve verimli tarım arazilerin sahip olduklarını söyledi. Başkan Ekmiş ;”Sayın Valimizi ziyaret ederek Belediyemizin hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında istişarede bulunduk. Balpınar Türkiye’de Antalya, Mersin ve sebzecilik alanında kendilerini geliştiren yerler arasına rahatlıkla girebilir. Belediye olarak hem arazilerimizin verimli kullanılması hemde istihdamı artırmak için bütün projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz. Seracılıkla başta olmak üzere mevsimine göre arazilerimizi verimli ve doğru tarım projeleriyle işlersek, halkımızın sofralarına da yılın 12 ayı organik ürünler en uygun fiyata girecektir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.