Binlerce aileye kırmızı et ulaştırdılar

Hayırseverlerin bağışta bulunduğu kurban etlerini Batman’daki yetim ve ihtiyaç sahibi binlerce aileye ulaştıran Umut Kervanı, bir kez daha yüzleri güldürdü.

Binlerce aileye kırmızı et ulaştırdılar
Yayınlama: 23.06.2024 15:00:12
198
A+
A-

Umut Kervanı Batman Derneği, hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda kestikleri kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nın birinci gününden bu yana yoğun bir çalışma yürüten Umut Kervanı, kentteki ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et ulaştırıyor. Umut Kervanı Batman Derneği Başkanı Nurettin Teymur, yaptığı açıklamada, yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi 3 bin aileye kırmızı et yardımı yaptıklarını söyledi.

“KURBANLARI HİJYENİK ORTAMDA KESTİK”

Bir Kurban Bayramı’nı daha geride bıraktıklarını belirten Teymur, “Muhtaç ve yetim ailelerin yüzünü güldüren Batman Umut Kervanı çalışmalarına devam ediyor. Hayırseverlerin bizlere vekalet olarak vermiş olduğu kurbanlarımızı kestik, paketlemelerimizi gerçekleştirdik. Veteriner eşliğinde, hijyenik ortamda kesimini gerçekleştirdiğimiz kurban etlerini bugün ailelerimize dağıttık. Kurban eti, gıda, ayni ve nakdi yardımlarla hayırseverlerimizin Batman Umut Kervanına desteğini bekliyoruz. Bu yıl Umut Kervanı ailesi olarak Gazze’de de kurbanlarımızı kestik, orada da etleri dağıttık. Yurt dışında yaklaşık 30 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirdik” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.