Cansuyu Derneği’nin hedefi 100 bin kurban

Yıllardır başta kriz bölgeleri olmak üzere birçok alanda Anadolu’nun yardım eli olarak faaliyetlerini sürdüren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman temsilcisi Mehmet Emin Turan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ve kurban organizasyonuna yönelik bilgileri aktardı.

Cansuyu Derneği’nin hedefi 100 bin kurban
Yayınlama: 06.06.2024 11:35:54
47
A+
A-

 “GENİŞ ÇAPTA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Cansuyu Derneği olarak her sene kapasite artırarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Batman Temsilcisi M. Emin Turan, “Dernek olarak Kurban organizasyonları, kalıcı müesseseler oluşturma, kardeş 5-6 dernek ile birlikte bir üniversite kurma, Çad’da bir külliye yapımı ile en az 5 ülkede su kuyusu açma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca fonlar oluştukça katarakt ameliyatları yapımına da devam ediyoruz. 25 ana kalemde faaliyet yürüten derneğimiz bu faaliyetleri eş zamanlı olarak gerçekleştiriyor” dedi.

“BU SENE 100 BİN KURBAN HEDEFLİYORUZ”

Bu yıl gerçekleştirilecek Kurban organizasyonunun 20’nci kez düzenlendiğini belirten Turan, bu sene 100 bin kurban bağışı hedeflerinin olduğunu belirtti. Turan, “Gerçekleşecek kurban sayısına göre aile sayısına ulaşmamız mümkün olur ama biz bu sene hedefimiz 100 bin kurban olarak belirledik. Geçen sene 48 bin, evvelki sene 36 bin kurban aldık. Bu sene 100 bin kurban kesecek şekilde altyapımızı hazırladık. 100 bin kurban gelirse bağışçılarımızdan tamamını hiç aksatmadan kesebilecek potansiyelimiz var. Aşağı yukarı 50 bölgede çalışma yapacağız, tabii bu 20 küsur ülke demek. Biz en fakir ülkelere gidip, o ülkelerin en fakir bölgelerine hayırseverlerin yardımlarını ulaştırıyoruz” dedi.

“KURBAN FİYATLARI BELİRLENDİ”

CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurban fiyatlarını belirlediklerine belirten Turan, “Bölgesel fiyat belirleyen derneğimiz Afrika 3 bin 800 TL, Asya 4 bin 300 TL, Arakan ve Yemen’de 6 bin TL, Filistin kampları 11 bin TL, Türkiye 11 bin 700 TL, Gazze için 30 bin TL olarak belirledik. Kurbanlarımız Gazze’den satın alınmış olup, kesimleri de Gazze’de gerçekleştirilip, kardeşlerimize et olarak dağıtılacaktır. Gazze’de hayvan tedarik sorunu olduğu için kurban sayıları kontenjanla sınırlandırdı. Cansuyu, 2024 Kurban Organizasyonu kapsamında Kurban vekâletlerinizin kesimleri, emanetlerinizin gerçek muhtaçlara ulaşması için yapılacak çalışmalarda görev almak üzere Batman’dan 3 gönüllüyü Bangladeş-Arakan kampları, Çad ve Nijer’e gönderiyoruz. Sizlerin aracılığıyla bağışçılarımıza, sahada çalışan gönüllülerimize ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür eder, Allah razı olsun diyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.