“Çocuklarımızı Kur’an kurslarına gönderelim”

1 Temmuz ile 16 Ağustos tarihleri arasında devam edecek yaz Kur’an kursları için ailelere çağrıda bulunan Deva Partisi Batman İl başkanı Şehmus Yılmaz, çocukların doğru bir din eğitimi almalarını önemsediklerini ifade etti.

“Çocuklarımızı Kur’an kurslarına gönderelim”
Yayınlama: 30.06.2024 13:11:00
39
A+
A-

Camilerde yaz Kur’an kurslarının 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlayacağını kaydeden Başkan Yılmaz, “Gündüzlü olarak 7 haftalık tek dönem halinde uygulanacak eğitim 1 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında olacak. Öğrencilerde sorumluluk, fedakarlık, yardımlaşma, saygı, zaman yönetimi, empati kurma gibi değerlerin geliştirilmesi amaçlanan, ebeveynler çocuklarına camiyi, caminin güzelliklerini hatırlatmak üzere ellerinden tutup, camiye getirip hocalara teslim etsinler. Çünkü bizler çocuklarımızın doğru bir din eğitimi almalarını önemsiyoruz. Onlar bizim geleceğimizdirler” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA İSLAMIN GÜZELLİKLERİNİ ÖĞRETELİM”

Ailelere, çocukların camiye gönderilmesi için çağrıda bulunan Başkan Yılmaz, “Peygamberimizin hayatını anlatan siyer dersleri verilecektir. Bizim ebeveynlerden isteğimiz, bu çocukları mahallelerinde en yakın bulunan Kur’an kurslarına ve camilere götürüp, hocalarla birebir görüşsünler. Çocuklarımız bu yaz Kur’an kurslarında İslam’ın güzelliklerini, anne baba hakkının ne olduğunu, kul hakkını, Allah’a karşı sorumluluğun, ahiret inancının ne olduğunu bu kısa zaman zarfında öğrensinler. İnşallah çocuklarımız bunun eğitimini görecekler. Bu kısa zamanda bu kursları iyi değerlendirmemiz lazım. Çünkü bu çocuklarımız geleceğimizdir. Bu camiler, Kur’an kursları ve bu ezanlar bu çocuklarımıza emanet edilecek. Eğer çocuklarımız camiden, Kur’an kursundan, ezandan haberdar değilseler bizler vebal altına gireriz. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu mukaddes mekânları biz onlara emanet etmezsek Allah’ın huzurunda da sorumluluk altında olacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.