Esnafın sorunlarını dinledi

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, esnaf ziyaretleri kapsamında esnafın sorunlarını dinledi.

Esnafın sorunlarını dinledi
Yayınlama: 25.06.2024 16:26:35
150
A+
A-

GAP mahallesi Avukat Sedat Özevin Caddesi üzerinde bulunan esnafı işyerlerinde ziyaret eden Çiftçi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Esnafın kira, SGK prim fiyatlarındaki artıştan şikâyeti olduklarını belirten Çiftçi, “İş olmayınca ve maliyetlerde çoğalınca giderler esnafın gözüne geliyor. Bu giderlerin başında ise kira ve sigorta primleridir. Mülkiyet sahiplerinden isteğimiz aynı gemide olduğumuz bilmeleri ve bu konuda esnafa kolaylık sağlamalardır ki bu dar günleri atlatalım. Ekonominin dar boğaz oldu, işsizliğin arttığı ve ticaretin düşük olduğu bu dönemde esnaflık yapmak çok zorlaşmış durumdadır. Bunda dolayı esnaflarımızı ayakta tutmamız lazım” ifadesini kullandı.

“ESNAF DESTEKLENMELİ”

Ticaretin bel kemiğinin esnaf olduğunu ifade eden Çiftçi, “Esnafları desteklemezsek, ticaret çöker ve herkes bundan etkilenir. Çünkü toplumun temel dinamiği esnaflardır. Bundan dolayı esnafların desteklenmesi şarttır. Hatta elektrik, KOSGEP, SGK prim destekleriyle ya da farklı destekleme yöntemleriyle olur ki esnafımız ayakta kalsın ve ticaret döngüsü devam etsin.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.