Hac parasını Gazze’ye bağışladı

Batman’da ismini vermek istemeyen bir hayırsever, 10 yıl önce başvurduğu hacca gitmek için biriktirdiği parayı Gazze’ye ulaştırılmak üzere Umut Kervanına bağışladı.

Hac parasını Gazze’ye bağışladı
Yayınlama: 02.06.2024 13:19:32
37
A+
A-

Gazze’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan hayırsever, işgal rejiminin katliamına uğrayan mazlum Gazze halkına destek olmak amacıyla çok arzuladığı hac farizası için biriktirdiği parayı Umut Kervanına bağışladı. Umut Kervanı Batman Derneği gönüllülerinden Rıdvan Üzümcü, siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları sürerken, hayırseverlerin de Gazze’deki mazlum halkın bir nebze de olsa yaralarını sarmak için yaptığı yardımların her geçen gün artarak devam etiğini söyledi.

“GAZZE HALKI KITLIK RİSKİYLE KARŞI KARŞIYA”

Bu kapsamda ismini vermek istemeyen bir hayırseverin, 10 yıl önce başvurduğu hacca gitmek için biriktirdiği parayı Gazze’ye ulaştırılmak üzere kendilerine teslim ettiğini belirten Üzümcü, “İnsani yardım girişlerinin büyük oranda engellendiği Gazze’de halk, kıtlık riskiyle karşı karşıya kalmış durumda. Saldırıların başladığı 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’de siyonistler tarafından büyük bir katliam yapılıyor. Bu duruma sessiz kalmayan hayırsever Batman halkımız Umut Kervanı aracılığıyla her türlü yardımı yapmaya çalışıyor. Bugün de bir hayırseverimiz hac için biriktirdiği paralarını Gazze’ye ulaştırılmak üzere bizlere bağışladı.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.