Hortum suyuyla serinlemeye çalıştı

43 dereceye dayanan sıcak hava nedeniyle Batman’da vatandaşlar zor günler yaşarken, bazı vatandaşlar hortum suyundan istifade ederek serinlemeye çalışıyorlar. Kentte bir esnaf, hortumla etrafı suladıktan sonra el-yüz, başını ve ayaklarını da ıslatarak serinlemeye çalıştı.

Hortum suyuyla serinlemeye çalıştı
Yayınlama: 23.06.2024 14:46:35
301
A+
A-

Bunaltıcı yaz sıcaklarına dayanamayan bazı vatandaşlar da çareyi serin bölgelere gitmekte buluyor. Van, Tatvan başta olmak üzere yazların oldukça serin geçtiği bölgelere akın eden vatandaşlar sonbahar yaklaşınca memleketlerine dönüyorlar. Kimisi park ve bahçelerdeki yeşil ortamlarda dinlenerek sıcaklarla baş etmeye çalışırken, kimisi de havuz veya akarsulara girmek suretiyle serinlemeye çalışıyor. Batman’da da esnaflık yapan bir vatandaşın sıcak havalarla imtihanı bu görüntüyle kadrajımıza yansıdı.

KLİMALARA DİKKAT!

Uzmanlar ayrıca sıcak havalarda serinleme aracı olarak başvurulan klimaların birçok hastalığa neden olduğunu kaydediyor. Vücudun terli olduğu zamanlarda klimalardan yansıyan serin havaya direkt olarak maruz kalmanın sakıncalarına vurgu uzmanlar, bu konudaki uyarılarını çeşitli platformlarda yansıtmaya devam ediyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.