KANUN TEKLİFİNE DESTEK ÇAĞRISI!

HÜDA PAR Batman İl Başkan Davut Şahin, İsrailli yöneticilerin yargılanması ve İsrail saflarında savaşa katılan çifte vatandaşların vatandaşlıktan çıkarılması için verilen kanun teklifinin yasallaşması gerektiğini ifade etti.

KANUN TEKLİFİNE DESTEK ÇAĞRISI!
Yayınlama: 26.06.2024 16:09:20
216
A+
A-

 “KANUN TEKLİFİ YASALLAŞMALI”

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, gazetemizi ziyaret etti ve Siyonist işgal yöneticilerinin yargılanması ve vatandaşlık kanununda değişiklik yapılmasına verdikleri kanun teklifine herkesin destek vermesi çağrısında bulundu. Başkan Şahin, “Türkiye vatandaşı (çifte vatandaş) olup 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yapılan katliam ve soykırıma fiilen katılmak üzere İsrail’e giden ve orada Müslüman kardeşlerimizi katleden Siyonistlerin yargılanması ve vatandaşlıktan çıkarılmaları için genel merkezimiz tarafından meclise bir kanun teklifi sunuldu. Bu kanun teklifinin kabul edilmesi halinde İsrailli olup aynı zamanda Türkiye vatandaşı olan Siyonistlere yönelik yargının önü açılacak, işledikleri insanlık suçu ve soykırımın hesabını verecekler. Partimizin hazırlamış olduğu bu kanun teklifi bu hafta içerisinde TBMM’de oylamaya sunulacak. Bu kanun teklifini ret veya kabul edecek olanlar, yani bu kanun teklifini onaylayıp Siyonistlerin yargılanmasının ve hak ettikleri cezaya çarptırmalarının önündeki engeli kaldıracak olanlar bu halkın meclisteki vekilleridir. Yani milletvekilleridir. Hem genel kurula gelmesi için hem de yasalaşması için herkesten destek istiyoruz” dedi.

“ŞİMDİ SIRA MECLİSTE”

Türkiye’de çifte vatandaşlık alan 4 bine yakın siyonistin İsrail’e gidip savaştığını belirten Başkan Şahin, “Gazze’de katledilenler bizim kardeşlerimizdir. Kardeşlerimizi katledenlerin yargılanması için bu kanun teklifine destek vermek boynunuzun borcudur. Bunun meclisten geçmesi için bu halk ellerinizi havada görmek istiyor. Halkın meclisteki temsilcileri olan milletvekillerinden bu kanun teklifine destek vermelerini talep etmek en doğal hakkınız-hakkımızdır. Bu konuda milletvekillerine gereken mesajı vermeleri için halkımıza çağrıda bulunuyorum. Biz yapabildiklerimizden sorumluyuz. Bu nedenle herkes bulunduğu konumun hakkını vermelidir. Şimdi sıra mecliste” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.