Nuseyrat katliamı protesto edildi

Batman’da binlerce vatandaş, ‘Zulme Karşı Kıyamdayız!’ temasıyla siyonist işgal rejiminin Gazze’de yardım tır’larını kamuflaj olarak kullanarak Nuseyrat’ta yüzlerce mazlum sivil halkı katletmesini tel’in etti.

Nuseyrat katliamı protesto edildi
Yayınlama: 10.06.2024 12:37:47
37
A+
A-

İslami Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen binlerce kişi, siyonist işgal rejimi ve destekçileri tarafından Nuseyrat Mülteci Kampı’na sığınan Müslümanlara yönelik düzenlenen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce Filistinlinin katledildiği saldırıyı protesto etti. Programa siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, âlimler, kanaat önderleri ve binlerce vatandaş katıldı. Gülistan Caddesi’nde düzenlenen kitlesel basın açıklamasına katılan halk, sık sık tekbir getirip işgal rejimine ve işbirlikçilerine yönelik lanet sloganları attı. Mehmet Latif Kaya hocanın okuduğu Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını, Yusuf Yargın yaptı. Nuseyrat’ta yapılan katliam ve soykırımı kınama adına STK’lar adına basın açıklamasını Nurettin Teymur okudu. Teymur yaptığı açıklamada, “Dün gece yine Nusayrat Mülteci Kampı’nda yüzlerce kardeşimiz şehit edildi. Vahşetin 274. gününde en az 274 şehidin verildiği dün gece, tarihe kanlı bir sayfa olarak geçecek ve katliamlar listesinde yerini alacaktır.  Bu vahşetin vebali bütün ümmetin boynunadır. Bu vahşetin vebali tüm dünyayı kasıp kavurmaya yeterlidir.” ifadelerini kullandı.

“GAZZE’DE OLANLAR DAĞINIKLIĞIMIZDANDIR”

Gazze’nin başına gelenlerin Müslümanların kardeşlik duygusunu terk etmelerinden dolayı olduğunu belirten Teymur, “Kardeş olması gerekenler birbirlerine sırtlarını dönmüş, bütün kâfirler ise yekvücut olup Gazze’nin üzerine çullanmışlardır. Küfür tek millettir acı gerçeğini görüyoruz ama bunca zulüm karşısında ümmetin birlik olamayışının izahını yapamıyoruz. Biz bugün Gazze’yi kendi elleriyle kuyuya atan Yakup’un çocukları gibiyiz. Biliyoruz ki Gazze’de olanlar dağınıklığımızdandır, sen dağınıklığımızı gider, bizleri bir eyle ey Rabbimiz.” diye belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.